26.09.2021 Digitālais ceļvedis 1. daļa

26.09.2021 Digitālais ceļvedis 1. daļa

Raidījumu cikla #DIGITĀLAISCEĻVEDIS pirmā raidījuma tēmā ir visai simboliska un aktuālā par zinību mēnesim dēvētajam septembrim – „DIGITALIZĀCIJA: digitālās prasmes darba tirgū“. Jēdziens „digitālās prasmes“ šobrīd tiek pieminēts it visur, katrs no mums ar to saprot, ko savu, taču kādas tad ir tās digitālās prasmes, kuras pieprasa darba tirgus? Raidījumā skaidrojām un izzinājām - kur un kā strādāsim nākotnē, kādas globāla mēroga tendences jau šobrīd ietekmē nodarbinātības nākotni, kā arī kas ir tās digitālās prasmes, kuras pieprasa darba tirgus un kādas ir izglītības iespējas.

Diskusijā piedalās: Swedbank vecākā ekonomiste Agnese Bucenience, TietoEVY in Latvia vadītāja Valērija Vārna, Vidzemes Augstskolas inženierzinātņu fakultātes dekāns Dr. Alvis Sokolovs un Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš.

Ciklu #DIGITĀLAISCEĻVEDIS veido Latvijas Informācijas tehnoloģijas klasteris, sagaidot Eiropas Digitālās inovācijas centra izveidi Latvijā. Eiropas Digitālās invovācijas centra mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu digitālo attīstību Latvijā, stiprinot uzņēmuma ražošanas procesu, produktu un pakalpojumu konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas, kā arī nodrošinot piekļuvi tehniskajām zināšanām un eksperimentiem. Digitālās attīstības gids Latvijas uzņēmumiem: www.dih.lv.

Raidījums sagatavots projekta „Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana“ ietvaros (projekta Nr.3.2.1.1./16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.
Ieteikt