Diskusijas RigaTV24 Nakts sarunas par čeku 2019. gada 17. janvāris
Vēsturnieci pārsteidz sabiedrības analfabētisms par čekas jautājumiem

Vēsturnieci pārsteidz sabiedrības analfabētisms par čekas jautājumiem

Inese Dreimane, vēsturniece, Okupācijas muzeja pētniece, dalās ar ikdienas ainām pēc tam, kad internetā tika publicēti VDK dokumenti.
Ieteikt 5
Pievienot komentāru
Avatar
Edgars Dubiņš 2019. gada 17. janvāris

Nav labi, ja sabiedrība terminu"idiots" uzskata kā medicīnā mūsdienās lietotu jēdzienu. Senajā Atēnu polisē ar to apzīmēja "nezinīšus", kas bija Atēnās ienākuši no kādas citas polises un daudzos jautājumos vāji orientējās. Man radās iespaids, ka ar šo sindromu sirgst arī cienījamā vēsturniece, kurai ar nosliece uz adaptantes statusu. Par adaptantu ietekmi uz sabiedrību un šīs ietekmes nozīmi gan būtu vērts Ozola kungam parunāt kādā no šiem raidījumiem. Tāpat sadarbošanās ar amorāliem režīmiem nevar tikt attaisnoti, bieži Jūsu raidījumā dzirdētiem, motīviem.

Avatar
Guntis Kārkliņš 2019. gada 17. janvāris

Interesanti ko šī vēsturniece darīja pirms 1991. gada. Jo komentārā precīzi izskanēja tas pats sabiedrībā valdošais viedoklis ka vienīgi tajās kartiņās ir maitas. Manuprāt daudz vairāk noziegušies pret tautu ir nevis zinātnieki kas taisīja karjeru un tāpēc bija spiesti ziņot, bet gan visi ideoloģiskās sfēras darbinieki, tai skaitā vēsturnieki, kas apzināti mācījās par tādiem pat nebūdami stukači. Visi padomju laika vēstures, sabiedrības mācības vai zinātniskā komunisma pasniedzēji automātiski kļuva par filozofijas vai politoloģijas pasniedzējiem nenožēlojot grēkus un nodevību.

Avatar
алик Стаканович 2019. gada 17. janvāris

Ja vēsturniece sabiedrību apsaukā par idiotiem, tad es viņu varētu nodēvēt par narcistisku putnubiedēkli.