Diskusijas RigaTV24 Kārtības rullis 2020. gada 8. septembris
"Izdarīšu visu, lai jūsu valdība vairs neatkārtotos!" Raidījumā izceļas strīds starp Šmitu un Reiru

"Izdarīšu visu, lai jūsu valdība vairs neatkārtotos!" Raidījumā izceļas strīds starp Šmitu un Reiru

13. Saeimas deputāts Didzis Šmits un finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) diskutē par Latvijas ekonomiku salīdzinājumā ar Baltijas kaimiņvalstīm.
Ieteikt 14
Pievienot komentāru
ed
Ekonomists Dr 2020. gada 9. septembris

Turpinājums (2): Šādi rūpniecības modeļi ir t.s. lētā darbaspēka zemēs, kur vietējie darbinieki saņem zemas algas. Tā kā Latvijā tā ir jau zemas algas, tad stipri apšaubu "lētā darbaspēka rūpniecības" modeļa ilgtspēju. Latvijai drīzāk būtu jāveicina un jātīsta rūpniecību, kas vērsta uz importa aizvietošanu un eksporta produkcijas ražošanu no vietējām izejvielām. Ja pareizi saprotu, ka gan Reirs, gan Šmits tā nedomā. Viņi turpina ticēt "investoram baltajā zirgā" - tikai katrs savam "investoram".

Avatar
Valdis Mežajevs 2020. gada 10. septembris

Labi!

ed
Ekonomists Dr 2020. gada 9. septembris

Turpinājums: Plus vēl Latviju smagāk skāra "trekno gadu" kredītu un nekustamo īpašumu burbulis. Šī burbuļa pūšanā mazāk piedalījās politiķi, bet vairāk dažādi uzņēmēji un pseidouzņēmēji. Šmita piesauktais salīdzinājums, ka "salīdzinājām rūpnīcas, kura nav atkarīga no vietējām izejvielām, novietošanu vairākās valstīs", liecina, ka viņš nedomā par ilgtspējīgu ekonomisko attīstību. Šāda no importētām izejvielām atkarīgā ražošana ir nav ekonomiski ilgtspējīga, šādā ražotnē ir būs zema pievienotā vērtība un ar šādu modeli nav iespējams veidot ilgtspējīgu ekonomisko attīstību, jo jebkurā brīdī "rūpnīcu varēs pārcelt tālāk".

Avatar
Imants Lībeks 2020. gada 9. septembris

ĀTRĀK JĀPADZEN ŠIE MUTES BOJĀRI UN IZNĪCINĀTĀJI REJ-REJ JANOTSUŅI, NĀKOŠAJĀS VĒLĒŠANĀS SAEIMĀ VARA NEATKARĪGAJIEM DEPUTĀTIEM !!! MALACIS, ŠMIT, TĀ TURPINĀT, TAUTA AR JUMS...

Avatar
Imants Blicsons 2020. gada 9. septembris

Es cienu Jūsu viedokli, bet apsaukāties publiskā telpā nav solīdi pieaugušam cilvēkam...

Avatar
Valdis Mežajevs 2020. gada 10. septembris

Un runāt visas tautas vārdā arī nav zolīdi. Savādāk var iznakt kā Lukašenkam!