Diskusijas RigaTV24 Preses klubs 2019. gada 2. maijs
02.05.2019 Preses klubs 3. daļa

02.05.2019 Preses klubs 3. daļa

Viesos: Gatis Eglītis, Gunārs Kūtris un Edgars Zveja
Ieteikt 5
Pievienot komentāru
Avatar
Raimonds Seņko 2019. gada 4. maijs

Nepieklājīga piebilde - Tagad vismaz KPV.LV vēlētāju sastrādāto kompensē un mīkstina pārējo partiju vēlētāju izvēles, bet ko darītu ar to izvēli? Presidents taču ir tikai viens.

Avatar
Raimonds Seņko 2019. gada 4. maijs

Par otra kunga izteikumu" (arī neprecīzs citāts): Es esmu saskatījies tos valdības vēlētos prezidentus, pietiek. Gribas kādu (apkopojot) labu. Nu 1) ne valdība vēl prezidentu, bet Saeima (var man teikt, ka piekasos un visi tāpat zina ko ar to domā. Atbildu - nezina, jo šāda neprecīza izteikšanās ir rakstgurīga un it pat cilvēki,m kuri šajā jēdzienā ietver privātās bankas un lielākus uzņēmumus). Bet galgenais iebildums - nu kādu Saeimu tā "tauta" ievēl, tādu arī tā Saeima ievēl prezidentu. Kāpēc cilvēks, kurš nespēj ievēlēt sev derīgu Saeimu domā, ka prezidentu nu gan viņš dabūs pašu labāko ja tik pats būs pie vēlēšanām? (Muļķīgi gan šādu argunmentu lietot, bet vai tik mums tagad nebūtu Gobzema vai Ušakova kungs prezidents ja "tauta" būtu prezidentu vēlējusi, pioemēram, rudenī?

Avatar
Raimonds Seņko 2019. gada 4. maijs

Kāds sakars "čekas ziņotājiem" ar mūsu iepriekšējo valdību? Tā, kā zināms, bija Kārļa Ulmaņa valdība, ja neskaita vēlāk daļējas valdības funkcijas pildošo poinvaroto sūtni Londonā. Emocionāli un pragmatiski šo lietu var uztvert visādi, taču atgādināšu, ka LR neatkarības atjaunošanas pamatā ir tieši juridiskais aspekts un pamata postulāts par valets nepārtrauktību. Vai nu jurists Kūtra kungs to neatzīst un pieturas pie pārliecības, ka šodienas LR ir 1991.gadā jaundibināta valsts, vai arī uzskata, ka gaidāma atkārtota okupācija , vai vismaz radikāla režīma maiņa. Bet no šā brīža valsts viedokļa, čekas ziņotājiem ar Latvijas valdību nav nekāda sakara, tie sadarbojās ar okupācjas režīmu pilnīgi ignorējot Latvijas valdību.