23.08.2019 Preses klubs 3. daļa

23.08.2019 Preses klubs 3. daļa 4

Ieteikt
RigaTV24

Preses klubs

2019. gada 23. augusts Diskusijas

Pilni raidījumi

Pievienot komentāru
js
Jānis Spīčs 2019. gada 25. augusts

Varbūt arī tas ir viens no iemesliem, kāpēc studenti labprātāk dodas studēt citur un kāpēc arī LU reitings parasti ir zemāks nekā atbilstīgām universitātēm kaimiņu valstīs? Iespējams, ka rektors – korporelis citādi runāt nemaz nevar, jo ir nonācis ne vien pats savas korporācijas grožos, bet ir pakļauts visa korporācijas tīkla spiedienam. Un tas tā ir izveidojies jau vēsturiski.

js
Jānis Spīčs 2019. gada 25. augusts

Rodas pavisam vienkāršs jautājums: kā gan Muižnieks auditorijā zina, kura studente ir korporācijā un kura nav? Ar korporācijas lenti pār pleciem neviens uz lekcijām nedodas. Acīm redzams , ka arī LU universitātes rektors Indriķis muižnieks, pats būdams īstens korporelis, turpina korporācijas tradīcijas sabiedrības segmentēšanā: dalīšanā “īpašajos” un “mežoņos”. Vai tā var teikt valsts dotētas augstskolas rektors, aizvainojoši un pazemojoši izsakoties par 95 % to studenšu, kas nav korporācijās? Vai tas nav pilnīgā pretrunā mūsdienu demokrātijai un 21. gs. izpratnei par sabiedrības līdzvērtīgumu?

js
Jānis Spīčs 2019. gada 25. augusts

Vai ministres vēršanās pret LU rektoru Muižnieku nav arī šis te? Krāsainajos korporeļu izdevumos, ko par velti izplata Latvijas augstskolās, nudien nevar nepamanīt tur sludināto korporelisko pārākumu pār pārējo sabiedrību. Kad “Universitas” uzdod tendenciozu jautājumu LU rektoram: “Kā ikdienā auditorijā, strādājot ar studentiem, jūtat atšķirības studentos, kas ir korporanti, un tajos, kas nav iesaistīti ārpusstudiju aktivitātēs?”(it kā korporācijas būtu vienīgās ārpusstudiju aktivitātes). Indriķis Muižnieks koķetējot atbild: “Ja godīgi, tad es to vairāk jūtu pie meitenēm…bet tās meitenes,” viņš turpina, “kas ir korporācijās, tās gan izceļas ar tādu akadēmiski korektu stāju un atbildības sajūtu, tas pie viņām daudz labāk novērojams.”

Gudrie paziņojumi!

Saņemt paziņojumu par jaunu video raidījumam: