Diskusijas RigaTV24 Preses klubs 2019. gada 26. februāris
Vai 16. martam jābūt oficiālai piemiņas dienai?

Vai 16. martam jābūt oficiālai piemiņas dienai?

Nacionālā Apvienība atkārtoti rosina 16. martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu. Komentē Rīgas domes NA frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis un veselības ministre Ilze Viņķele.
Ieteikt 11
Pievienot komentāru
Avatar
Valters Rudzītis 2019. gada 26. februāris

"Cienījamā" Alla, lasot Jūsu komentāru, man radās doma, ka esat Latvijas OKUPANTU pēcnācēja - koloniste. Jūs galīgi neorentējaties vēsturē !!! Leģionāri cīnījās ar LATVIJU SIRDĪS !!! Viņiem jau nebija citas izvēles censties nepieļaut OKUPĀCIJU!!! LATVIJAS ATKĀRTOTĀS OKUPĀCIJAS GADADIENU - 9. maiju gan jāaizliedz svinēt pie Pārdaugavas okupācijas simbola, kur pat kolonists Ušakovs "' nesot puķītes savam vectēvam".Ja to nedara kapos, tad manuprāt vectēvs ir bijis tiešais LATVIJAS IEKAROTĀJS , tātad ar ieročiem rokās piedalījies LATVIJAS OKUPĀCIJĀ. Šo dienu svinēt gan nedrīkst atļaut, bet 16. martā jāgodina cilvēki, kuri nebaidījās zaudēt pat dzīvību PAR LATVIJU !!!

Avatar
Inese Svarinska 2019. gada 26. februāris

Un ar kādu"Latviju sirdī" leģionāri slepkavoja Ukrainas un Baltkrievijas mierīgos iedzīvotājus.Pat vācu virsnieks savos memuāros rakstīja ,ka pat vācu zaldāti brīnījušies par latviešu leģionāru asinskāri.

Avatar
the old one 2019. gada 27. februāris

Inese, tas fakts, ka tajos tālajos gados "ritēja", atļaušos šo vārdu, Otrais pasaules karš, daudzas lietas liek uztvert savādāk nekā to mēs redzētu ar šodienas acīm. Karā nav nedz labo nedz slikto, šauj visi uz visiem, bet par latviešu leģionāru slepkavošanu, nu nezinu, bet Starptautiskais tribunāls neatzina LL par kara noziedzniekiem, tā kā . . . tavs apgalvojums ne pārāk gudrs.

il
ieva lescinska 2019. gada 26. februāris

ar ko komunisms labaks/sliktaks par fasismu? tik pat totalitars/asinains un visadi citadi nepienemams rezims.

Avatar
Modris Draba 2019. gada 26. februāris

Varbūt, ka šādas piemiņas dienas noteikšanu vajadzētu skatīt kontekstā ar sarkanarmiešiem veltītajiem pasākumiem - svētkiem, piemiņas dienām. Sarkanā armija ilgus gadus atradās Latvijā ar karā uzvarējušās armijas, faktiski, okupācijas armijas tiesībām, un šīs armijas piemiņu godina tā iedzīvotāju daļa, kas guva no tā kādu labumu, un tas ir saprotams. Savukārt, tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas turas pie neatkarīgas Latvijas idejas, būtu godināma to cilvēku piemiņa, kas pretojās okupācijas režīmam un atdeva par to savas dzīvības. Rupju kļūdu pieļauj tie mediji, kas Latvijas krieviskos iedzīvotājus dēvē par okupantiem. Civiliedzīvotāji nav un nevar būt okupanti.