Diskusijas RigaTV24 Preses klubs 2019. gada 8. augusts
Rostovskis: Rīgas domes darbība ir postpadomju sistēmas atrauga

Rostovskis: Rīgas domes darbība ir postpadomju sistēmas atrauga

LTRK prezidents Aigars Rostovskis uzskata, ka Rīgas domes darbība ir pārāk politizēta.
Ieteikt 5
Pievienot komentāru
ao
Arturs Ozols 2019. gada 21. septembris

Visbeidzot ,ja Mārupes elektroniķis ,savu mikročipu 10 tūkstošu vienību čemodāniņu katru dienu 7 minūtēs aizved līdz lidostas kravas terminālim ,šis sūtījums 20 stundu laikā sasniedz jebkuru Rietumeiropas punktu ,var teikt darbojas "tieši laikā" gala montāžas piegāzu režīmā un ir konkurētspējīgs. Bet ja krava jāved no Ludzas vai Balviem ,transportizmaksas iztur konkurenci ? Vai TR Kamera zin cik Latvijas mikrouzņēmumiem ,vai SIA ir rūpnieciskie roboti, Šveices eksperti raksta ,ka uz katru nodarbināto tādiem jābūt 3 !!! Tad uzņēmums var būt konkurētspējīgs ...

ao
Arturs Ozols 2019. gada 21. septembris

Cits Rostovska piedāvātā utopiskā modeļa ATR neiekļaujams elements ir Latvijā pastāvošā un dažādu ārzemju regulāciju aptvertā banku kreditēšanas sistēma . Tā principā neparedz rūpnieciskās ražošanas ikdienas apgrozāmo līdzekļu kreditēšanu jaunuzņēmumos kurus Rostovska kungs iesaka dibināt novados. Tad ko un kā tur iedarbināt bez kapitāla ,bez nopietnas kredītsistēmas ,bez darbaspēka ?

ao
Arturs Ozols 2019. gada 21. septembris

Rostovskis arī klāstija ATR reformas izpratni no ,kā viņš teica ,T un R Kameras pozīcijām . Izklausījās loģiski ,bet tikai nedaudz padomājot ,ļoti utopiski . Lai veidotu pašpietiekamu pašregulējošu uzņēmējdarbības sistēmu novados , jāmaina tāds nieks kā centralizētā varas vertikāle skatā no Rīgas . Jāmaina Nodokļu un nodevu noteikšanas un administrēšanas ,kā arī šo savākto nodokļu sadales sistēma .Bet pats svarīgākais , jāatsakās no šeit īstenotās neoklasiskās ekonomikas teorijas postulātu ikdienas pielietojuma par labu , Rostovska neformulētas ,teiksim , institucionālās vai citas modernas skolas postulātu pielietojumam . Rostovska piedāvājumam Latvijā nav teorētiskā modeļa izpildītāju . Sarunu partneris Pavļuts ,to ari klāstīja ,pasniedzot ATR no ideālista pozīcijām .