Rostovskis: Rīgas domes darbība ir postpadomju sistēmas atrauga Komentāri (1-5)
Avatar
Aivars Wils Gabriels Helds 8. augusts

Kada gan tā vartu būt, provinciāla, nekaunīga , naudas dalīšana, kas tiek piesegta ar partiju , nevis iedzīvotāju interesēm. Barotava uz barotavas, tapec ar pilsēta ir parversta par izgāztuvi...protams ir viegli runat, bet kas darīs? Korumpetības līmenis Valstī un īpaši Rīgā ir savējo bīdīšana, pat ja tam savējam nav īsti nojegas, kas jādara, Paradnieks SIF - tas jau vien ir kaut kas...Kamēr tas" čomaku" klubiņš netiks izbaidīts, visur , te nekā nebūs, tik utopiskas vīzijas par Silikona ieleju... kaut gan jāsāk ar savas tautas dzīves līmeņa paaugstināšanu. ...kaut gan, vai tad Rīgā ir kāda problēma no tā , ka nav Mēra? Liekas, pat dome nav vajadzīga, visi darbojas un strāda bez tās....

ao
Arturs Ozols 21. septembris

Skan itkā labi ,bet kāpēc postpadomju ,jauna padomija nav bijusi ,bet vecā nav "post" ,tā ir kā bijusi tikai padomija. Atrauga ,nedomāju gan . Kas tad uzcēla to kas ir joprojām ? Āgenskalna Priedes ,Imantu ,Zolitūdi Ķengaragu ,Pļavniekus ,Juglu 1 ,2 ,3 , Mežciema masīvus ? Un kā cilvēki priecājās saņemot šos dzīvokļu tūkstošus. Un ari darbs visiem bija. Šodienas Rīgas Dome strādā pilnīgi citā sistēmiskā režīmā. Pamatjautājums ir , vai prot un grib strādāt iedzīvotāju interesēs. Acīmredzot nē ,likumi sakārtoti tā ,bet tos Dome neizdod, ka var strādāt šauru grupu interesēs. To tad tur arī dara.

ao
Arturs Ozols 21. septembris

Rostovskis arī klāstija ATR reformas izpratni no ,kā viņš teica ,T un R Kameras pozīcijām . Izklausījās loģiski ,bet tikai nedaudz padomājot ,ļoti utopiski . Lai veidotu pašpietiekamu pašregulējošu uzņēmējdarbības sistēmu novados , jāmaina tāds nieks kā centralizētā varas vertikāle skatā no Rīgas . Jāmaina Nodokļu un nodevu noteikšanas un administrēšanas ,kā arī šo savākto nodokļu sadales sistēma .Bet pats svarīgākais , jāatsakās no šeit īstenotās neoklasiskās ekonomikas teorijas postulātu ikdienas pielietojuma par labu , Rostovska neformulētas ,teiksim , institucionālās vai citas modernas skolas postulātu pielietojumam . Rostovska piedāvājumam Latvijā nav teorētiskā modeļa izpildītāju . Sarunu partneris Pavļuts ,to ari klāstīja ,pasniedzot ATR no ideālista pozīcijām .

ao
Arturs Ozols 21. septembris

Cits Rostovska piedāvātā utopiskā modeļa ATR neiekļaujams elements ir Latvijā pastāvošā un dažādu ārzemju regulāciju aptvertā banku kreditēšanas sistēma . Tā principā neparedz rūpnieciskās ražošanas ikdienas apgrozāmo līdzekļu kreditēšanu jaunuzņēmumos kurus Rostovska kungs iesaka dibināt novados. Tad ko un kā tur iedarbināt bez kapitāla ,bez nopietnas kredītsistēmas ,bez darbaspēka ?

ao
Arturs Ozols 21. septembris

Visbeidzot ,ja Mārupes elektroniķis ,savu mikročipu 10 tūkstošu vienību čemodāniņu katru dienu 7 minūtēs aizved līdz lidostas kravas terminālim ,šis sūtījums 20 stundu laikā sasniedz jebkuru Rietumeiropas punktu ,var teikt darbojas "tieši laikā" gala montāžas piegāzu režīmā un ir konkurētspējīgs. Bet ja krava jāved no Ludzas vai Balviem ,transportizmaksas iztur konkurenci ? Vai TR Kamera zin cik Latvijas mikrouzņēmumiem ,vai SIA ir rūpnieciskie roboti, Šveices eksperti raksta ,ka uz katru nodarbināto tādiem jābūt 3 !!! Tad uzņēmums var būt konkurētspējīgs ...