Ziņas RigaTV24 Digitālais ceļvedis 2021. gada 20. jūnijs
20.06.2021 Digitālais ceļvedis

20.06.2021 Digitālais ceļvedis

Mēs pat reizēm neapzināmies, ka mašīnredzes tehnoloģijas ir mums visapkārt. Un šķiet, ka zinātnieki un sapņotāji nevar rimties izgudrot un pārsteigt mūs ar arvien jauniem izgudrojumiem. Mašīnredze devusi mums tādas tehnoloģijas kā, piemēram, seju atpazīšana un iespēja atzīmēt attēlos noteiktus cilvēkus (“Facebook”), attēlu atpazīšana un attiecīgi iespēja meklēt pēc attēla (“Google pictures”), auto numurzīmju nolasīšanas skenerus (OCR), robotus, kas saprot, kur noliktavā ir jānovieto prece (“Kiva”), balss atpazīšana (gandrīz jebkurā mobilajā telefonā) utt. Iespēju ir ļoti daudz un tās visas rodas līdz ar tehnoloģiju attīstību. Cikla #DIGITĀLAISCEĻVEDIS raidījumā “DIGITALIZĀCIJA: mašīnredzes risinājumi uzņēmējdarbībai” skaidrojam kas ir mašīnredze un kā tieši tās risinājumi var palīdzēt uzņēmējdarbībā, īpaši mazā un vidējā uzņēmuma segmentā.

Diskusijā piedalās Vismands Menjoks (SIA Wingo dibinātājs), Agris Ņikitenko (RTU profesors), Jānis Poruks (SIA ROBOEATZ tehnoloģiskais vadītājs).

Ciklu #DIGITĀLAISCEĻVEDIS veido Latvijas Informācijas tehnoloģijas klasteris, sagaidot Eiropas Digitālās inovācijas centra izveidi Latvijā. Eiropas Digitālās inovācijas centra mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu digitālo attīstību Latvijā, stiprinot uzņēmuma ražošanas procesu, produktu un pakalpojumu konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas, kā arī nodrošinot piekļuvi tehniskajām zināšanām un eksperimentiem. Digitālās attīstības gids Latvijas uzņēmumiem: www.dih.lv.

Raidījums sagatavots projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” ietvaros (projekta Nr.3.2.1.1./16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.
Ieteikt