Koronavīruss nav agresīvs un lipīgums nav ļoti liels, norāda Rozentāle Komentāri (1-10)
Avatar
Gints Svitins 7. aprīlis

Ir teiciens - ja cilvēks nomirst - tas esot uz ilgu laiku, taču, ja cilvēks ir muļķis - tad tas ir uz visu mūžu! 1,3miljoni reģistrēto inficēto pasaulē, jau 100 tūkstoši jaunu inficēto dienā - bet vīruss nav lipīgs un agresīvs? Ja 1 inficē 2-3 citus, tas nozīmē - ģeometrisko progresiju!

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Nu blondīne paliek blondīne!Dažā citā valstī par tādu liešanu būtu jāiet ķurķī patupēt uz sutkām..

Avatar
Gints Svitins 7. aprīlis

Tiem kas ir idioti matemātikā, bet atļaujas popularizēt savu idiotismu televīzijā paskaidroju "uz pirkstiem". Tātad, ja uz planētas šodien ir 7,8 miljardi iedzīvotāju: A) ja katrs inficētais inficē "tikai" 2 citus, tad visi planētas iedzīvotāji tiktu inficēti pie 34.inficēšanās reizes; B) ja katrs inficētais inficē "tikai" 3 citus, tad visi planētas iedzīvotāji būtu inficēti jau pie 22.inficēšanās reizes! Turklāt 22.reizē būtu jāinficē tikai 2, jo uz planētas pietrūktu 3 miljardi cilvēku, lai inficētu 3! C) ja katrs inficē tikai 1, tad pie 22.reizes inficēti ir 23, bet pie 34.reizes - 35 cilvēki. Ceru, pat absolūti idioti matemātikā spēj saskatīt atšķirību 23 vai 34 cilvēki, pret 7 800 000 000 cilvēkiem?

Avatar
Gints Svitins 7. aprīlis

XXI gs., bet demagoģija kā viduslaikos. Laikam taisnība vēl vienam teicienam - intelekta apjoms uz pasaules ir konstanta vērtība, kamēr cilvēku skaits nemitīgi aug...

Avatar
Pēteris Lejiņš 7. aprīlis

Matemātikiem - panikas cēlājiem ! Katru gadu, pasailē no gripas un ar to saistītam slimībā pasaulē mirst vidēji 650 000 cilvēku. Šogad cik ? Pagājušo gadu, ar gripas saslimšanām, Latvijā pie ārstiem griezās 108 255 cilvēki neskaitot tos, kas pārslimoja mājās. 52 no tiem mira. Šie dati ir uz 2019 gada 27 februāri. Oficiālie dati !!! .........Es iedomājos cik lielā mērā šie matemātiķi celtu histēriju un bailēs kliegtu, ja paziņotu, ka šogad ar gripu ir saslimuši 8 tūkstoši un 10 cilvēku jau nomiruši ?! Tak ielieciet savas matemātiskās smadzenes vietā, nevis turiet vienā vietā. Paši zināt kādā. Un domājiet, kas šo panikas pandēmiju ir izlaidis pasaulē ?!!!

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Nezinu,kur rāvi tādu statistiku!?Kaut kā nav dzirdēts,ka attīst.valstīs katru gadu nomirtu daudzi tūkstoši cilvēku no gripas..!Un atšķirībā no gripas,šī pandēmija notiek vienlaicīgi pasaulē,ieslēdz arī drusku savas smadzenes..daudzi tūkstošu ārsti saslimst,jauni cilvēki arī mirst..

Avatar
Pēteris Lejiņš 11. aprīlis

Uzliec Googlē un atradīsi to informāciju mūsu pašu atbildīgo iestāžu statistikā. Bet, lasot arī citus Tavus komentus saprotu, ka tiešām, šī panikas un histērijas pandēmija ir loti lipīga un ļoti agresīva. Tavas smadzenes vairs nav Tavas smadzenes. Tu esi konkrēti šīs panikas pandēmijas izteikts upuris. Man Tevis žēl.

Avatar
Kristīne Grosvalde 16. aprīlis

Pēteri, tāda maza nianse, ka pagaišajā gripas sezonā Latvijā ar gripas diagnozi ir miruši nevis 52, bet gan 86 cilvēki (SPKC dati). Šogad gripa ir daudz saudzīgāka. Bet izskatās, ka koronaviruss kompensē šīs sezonas gripas mierīgo norisi.

Avatar
Anita Grīnberga 7. aprīlis

Visu cieņu dr. Rozentālei! Saprātīgums uzvarēs- tā ceru!

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Kādu vēl cieņu-kā augsta līmeņa ārstei viņai būtu jāatbild par saviem vārdiem!Tv prognozēja,ka aprīlī,kad iestāsies silts laiks,viss beigšoties!!Kas tagad ir,labi ja līdz Jāņiem vēl viss beigsies..!

Avatar
Gints Svitins 7. aprīlis

covid-19 = gripa? Ķīnā no 82 tūkstošiem reģistrēto inficēto slimo vairs nieka pāris tūkstoši un mirstība no covid-19 ir "tikai" 4,0%. Pasaulē nomiruši 5,5% no reģistrētajiem inficētajiem. Kad vīrusa izplatība sasniegs kristisko punktu, mirstība pieaugs tādēļ, ka nevienā valstī nav slimnīcu, lai uzņemtu 20% iedzīvotāju, bet plaušu ventilatori nepietiktu pat 0,001%. Atgriežamies pie "optimistiskā" Ķīnas rezultāta ar 4% mirstību. Vidējā mirstība no gripas ir zem 0,1%. Tātad, ja covid-19 izplatību neirobežotu, pat pie optimistiskā Ķīnas scenārija, no tā gadā nomirtu vismaz tik cilvēku, cik no gripas 40 gados. Ja runājam absolūtos skaitļos pasaules mērogā - 4% no 7,8 miljardiem iedzīvotāju ir 312 miljoni mirušo! Nevis 0,65 miljoni kā no gripas. Bet citādi - pilnīga taisnība - nasing spešal...

ab
Aivars Bautris 7. aprīlis

Brašā matemātiķa aprēķini ir ļoti iespaidīgi, bet nedaudz apšāubāmi kādas būtiskas niansītes dēļ. Cienītais profesors , kā šķiet nav varējis apmeklēt pirmo nodarbību,vai arī cītīgajās daudzo gadu studijās ir nedaudz piemirsis tajā iztirzāto, proti , ka lai iegūtu uzticamu rezultātu ļoti rūpīgi ir jāpārbauda visu ievadāmo datu uzticamība. Kā sparīgam , darboties gribošam jaunietim ieteiktu Jums pirms šādas tēmas matemātisko aprēķinu veikšanas izlasīt arī kaut ko par visādām sīkbūtnēm , iesākumā derēs arī Padomju zemē izdotā Jaunā Imunoloģija, tāda populārzinātniska grāmatiņa .

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Bārbija Rozentāte varēja vismaz paklusēt-tak tv prognozēja,ka aprīlī putniņi čivinās un viss beigsies!Galu galā nav parasts cilvēks,lai mētātos tā ar vārdiem..Visu cieņu dr.Perevoščikovam dr.Dumpim,kuri ir visā iekšā,bet ne šai augstprātīgajai kundzītei.

Avatar
Arturs Berzins 8. aprīlis

nezinu Rozentaale loti ilgi strada Infektologijas centraa ,mulki nevar ienemt galvenaas aarstes amatu tik ilgus gadus, vina sen jau buutu araa no turienes ,nevar buut profesore buut mulke vienkarsi vina izkristu jau eksaamenos

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Es jau nesaku,ka viņa ir muļķe,bet kā jau daudzas sievietes mētājas ar vārdiem,izsaka nepamatotus pieņēmumus.Nav tomēr gluži sētniece vai lauksaimniece,kura var tik brīvi izteikties..

av
Andris Vītols 8. aprīlis

Ja cilvēks gudrs un arī atbildīgs, tad viņš domā, KAD , KO un KĀ PASAKA. ... Valstī noteikti dažādi ierobežojumi, kuri daudziem nepatīk, rada lielus zaudējumus utt ... ... Un TIEŠI ŠAJĀ LAIKĀ profesore TV paziņo, ka vīruss AGRESĪVS NAV un arī LIPĪGUMS NAV LIELS... ... Šādas ''gudrības'' viņa var stāstīt mediķu vidē, bet ne jau TV skatītājiem, no kuriem daudzi jau tāpat apšauba vīrusa bīstamību un ar to saistītos ierobežojumus. ... ... Tā pandēmijas laikā varētu runāt dažādi vakcināciju pretinieki un dažādi populisti, bet ne ATBILDĪGS MEDIĶIS.

Avatar
Kalvis Kupce 8. aprīlis

Domaju,ka "specialistei"sen laiks aizrotet uz sanitares vietu...

Avatar
Ervīns Rudzītis 8. aprīlis

Jā,vecums nenāk viens..

av
Andris Vītols 8. aprīlis

Tā pandēmijas laikā varētu runāt dažādi vakcināciju pretinieki un dažādi populisti, bet ne ATBILDĪGS MEDIĶIS. ... Ja cilvēks gudrs un arī atbildīgs, tad viņš domā, KAD , KO un KĀ PASAKA. ... Valstī noteikti dažādi ierobežojumi, kuri daudziem nepatīk, rada lielus zaudējumus utt ... ... Un TIEŠI ŠAJĀ LAIKĀ profesore TV paziņo, ka vīruss AGRESĪVS NAV un arī LIPĪGUMS NAV LIELS... ... Šādas ''gudrības'' viņa var stāstīt mediķu vidē, bet ne jau TV skatītājiem, no kuriem daudzi jau tāpat apšauba vīrusa bīstamību un ar to saistītos ierobežojumus. ... B.Rozentāles teikto var atbilstoši, pievilcīgi noformēt un VILTUS ZIŅA gatava pavairošanai.

ab
Aivars Bautris 9. aprīlis

notiekošajam vairs nav nekāda sakara ar medicīnu. Agrākos laikos par tādu vīrusu kaut ko būtu dzirdējusi pati Rozentāles kundze un daži viņai līdīgie. Problēma ir iekš tā ka āzis Petja kurš agrāk prata tikai uzrakstīt savu vārdu uz sētas vai labākajā gadījumā ieskrāpēt uz mašīnas durvīm tagad ir iemācījie noteikt diagnozi sociālajā portālā