Mārīte Seile: Ļoti svarīgi ir savlaicīgi pamanīt brīdi, kad bērns netiek uz priekšu

Mārīte Seile: Ļoti svarīgi ir savlaicīgi pamanīt brīdi, kad bērns netiek uz priekšu

Komentāru sniedz Mārīte Seile, LU padomes priekšsēdētāja vietniece, Izglītības un zinātnes ministre (2014-2016).
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
Avatar
Artūrs Ozols 17. aprīlis

Daži vārdi par ēdināšanu slimnīcā . Diemžēl , biju uz 3 nedēļām tur nokļuvis. Kopumā ēdināja normāli , bet tas jau atkarīgs no cilvēka paradumiem un iespējām . Ēdiens un ,tā saucamā , tēja , tika pasniegti vienmēr praktiski auksti . Slimošana nav tā reize ,kad uzņem citu informāciju ,izņemot personīgo par slimību . Tomēr gaisā virmoja izteikumi ,ka ēdināšanu nodrošina leišu firma ,kas uzvarējusi konkursā . iespējams ,jo praktiski neviens iepakojums nekad nebija no Latvijas ,izņemot vakara jogurtu . Uzraksti bija poļu un lietuviešu valodās .Sviesta 20gr.iepakojums folijā no rīta vienmēr ar polisku uzrakstu . Tēma ir ļoti sarežģīta un manuprāt ,prasa visai pamatīgu žurnālistu pētījumu .

Avatar
Artūrs Ozols 17. aprīlis

No 2023.g. , piemēram ,Rīgā ir jauni noteikumi par ēdināšanas izmaksām ,kuras noteiktas ,kā puse uz pusi pašvaldībai un vecākiem . Pirmskolas iestādēs , dienai - 3x , 4.30 eiro , pa 2.15 e. katrai pusei , skolās pusdienas 3.09 eiro kur 1.42 pašvaldība , 1.67 e. - vecāki . Normas ir jālasa ,jo 10 lpp. šeit nepārrakstīt ,piebildīšu ,ka tur runa arī par krāsvielām , garšas pastiprinātājiem , saldinātājiem . Un vel jau konkurss par to, kas izcīnīs tiesības skolā veikt bērnu ēdināšanu .

Avatar
Artūrs Ozols 17. aprīlis

Kopumā pieņemamās sarunas sākumā mēģinājums diskutēt par ēdināšanu skolās ,manī izsauca sašutuma vilni par to ,ka vadītājs nebija ieskatījies internetā ,noskaidrojot ,bet kā tas notiek Latvijā . Atbildot uz manu jautājumu internets kā pirmo izsniedza 1lpp.dokumentu ,kas rakstīts 2023.g. un saucas "Latvijas saistību dokuments Latvijas dalībai skolu ēdināšanas koalīcijā " !!! Loti savdabīgs ,ja neteikt , murgains ,teksts . Ēdināšana skolas ir regulēta ar visai plašu likumu un MK noteikumiem nr. 172 "Noteikumi par uztura normām " , pielikums uz 10 lpp. par to ko drīkst un ko nedrīkst.