Ziņas RigaTV24 Digitālais ceļvedis 2021. gada 21. decembris
Par cilvēkiem, nevis tehnoloģijām

Par cilvēkiem, nevis tehnoloģijām

Raksturojot mazā un vidējā uzņēmuma pirmos digitālo pārmaiņu soļus, Sanita Meijere (SK ID Solutions AS Biznesa attiecību vadītāja) uzsver, ka digitālā transformācija ir par cilvēkiem, nevis tehnoloģijām – mākoņiem vai dzelžiem. „Šī pārmaiņa ir klasiska biznesa procesa maiņa.“
Uzņēmums “SK ID Solutions” šogad svin savu 20 gadu jubileju. Tā zināmākais produkts ir Smart-ID jeb elektroniskās identitātes risinājums personas autentifikācijai. Tas ir populārākais un straujāk augošais autentifikācijas rīks gan Latvijā, gan arī pārējās Baltijas valstīs. Sākotnēji tas tika izmantots kā ērtākais risinājums, lai droši izmantotu banku pakalpojumus tiešsaistē. Vēlāk arī citi pakalpojumu sniedzēji izvēlējās integrēt tieši Smart-ID, lai klienti ērti varētu izmantot viņu pakalpojumus un attālināti droši parakstīt līgumus. Šobrīd Smart-ID savos pakalpojumos Latvijā integrējuši jau vairāk kā 100 dažādu tiešsaistes pakalpojumu nodrošinātāji. Smart-ID atzīts arī par kvalificētu elektroniskā paraksta izveides ierīci.


Raidījums sagatavots projekta „Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana“ ietvaros (projekta Nr.3.2.1.1./16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.
Ieteikt