Dombrovskis par izglītības nozari: Diemžēl man nav liela optimisma skatīties nākotnē

Dombrovskis par izglītības nozari: Diemžēl man nav liela optimisma skatīties nākotnē

Viedokli izsaka Vjačeslavs Dombrovskis, 13. Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītājs, izglītības un zinātnes ministrs (2013-2014).
Ieteikt 2
Pievienot komentāru
Avatar
Artūrs Ozols 29. maijs

Uzskatu ,ka Latvijā būtu jāpāriet uz 10 klašu vispārēju bezmaksas izglītību . Visiem kuri vēlas iegūt augstāko izglītību būtu gadu jāmācās augstskolas specialitātes sagatavošanas specializētā kursā ,bet pēc tam attiecīgā bakalaura kursā . Arodizglītība ir pēc 10 klasēm jāapgūst ražošanas un pakalpojumus sniedzošo uzņēmumu apvienotajās arodskolās , ar prakšu vietām konkrētos uzņēmumos . Tas nozīmē , ka valsts budžets tiktu virzīts 10 klašu skolai ,tad augstskolai , konkrētu budžetu vietu uzturēšanai , bet arodizglītībai tiktu veidots īpašs uzņēmēju maksājumu nodoklis un aile grāmatvedības dokumentā beznodokļu prakses izmaksu segšanai . Skolu un skolotāju skaits ir būtiski jāsamazina tās apvienojot un atsevišķos priekšmetos veidojot interneta lekciju skolotāju palīgu darba vietas.

Avatar
Artūrs Ozols 29. maijs

Piemēros minētie fakti un skaitļi apliecina vienu , iedoma ,ka iespējams būvēt pakalpojumos būvētu ( šobrīd 70%IKP ) , pašpietiekamu ekonomiku , ir blefs. Latvijai nav resursu šādas tautsaimniecības uzturēšanai . Ne jau uzņēmēji veido 7% budžeta deficītu un 50% ikp lieluma valsts parādu . To veido slēpta sociālistiska iedoma ,ka politiskas koalīcijas grupējums vadīs valsti un pārvaldīs pakalpojumos balstītu saimniecisko sistēmu . Vācija , Japāna ,Dienvidkoreja , Singapūra , pat Ķīna sevi pozitīvi uztur tikai ar rūpniecisko ražošanu un eksportu. Seko energonesējus iegūstošās un eksportējošās valstis ,kuru ienākumi ir tipisks rentes ieņēmums , visi pārējie ir pasaules nabagi ,jo ASV bagātība balstās dolāra radītajās starptautiskajās iespējās .