Andrejs Ēķis: Mūsu valstī nekad neesmu dzirdējis galveno ideju - kā mēs pelnīsim Komentāri (1-3)
Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 1. augusts

Neesmu dzirdējis - kā mēs pelnīsim ! Pirms uzsāku izteikties ,dažas stundas pastrādāju datorā , mēģinot noskaidrot kādas šobrīd ir Rietumu izaugsmes teorijas ,ko vispār raksta par problēmu zinātniskā nozīmē ,ko runā konferencēs Materiālu ir ļoti daudz ,tomēr nekādu teorētisku jaunumu izpausmju neizdevās uzķert . Tiek apspriestas bažas ,kas nu būs ,ak ko darīsim , utt. . Tiek pieminēts "lineārās izaugsmes teorijas" laikmeta gals , runāts par "strukturālās izaugsmes teorijas" smaguma centru un akcentu maiņu , par sociālas nevienlīdzības nedabisku pieaugumu . Tas arī viss. Ideja ,kā pelnīsim ,netiek apspriesta ,to ignorē pilnīgi . Te vairāki problemātiski aspekti ,vienā gadījumā diskusija iestrēgst "darba samaksas " problemātikā .

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 1. augusts

Diskutējot jautājumu par darba samaksu ,ko varētu pieņemt kā jautājuma , kā pelnīsim , daļu , tiek atjaunināta doma ,ka cilvēki "pelna par daudz" ,jo viņiem nemaz tik daudz tajos rietumos personīgi nevajag ,laikā kad miljoni 3/4 pasaules mirst badā . Darba algai esot jāslīd gar iztikas minimuma robežu un tas nav nekas jauns. Attiecībā uz īpašnieku - pelnīšanu - dārd kritika ar tabulu un grafiku izlikumiem ,kas atklāj ,ka īpašnieki mūsdienas arī ir sagrupēti nabagajos ,vidēji turīgos un super vai pārmērīgi turīgajos . 10% bagāto gals pēdējos 20 gados ir kļuvis 4 (!) REIZES bagātāks !!! Liels procents "vidējo" ir pataisīti par nabagiem . Ir kādi 4-5 autori ,kas skaidro kāpēc tā notiek . Tā esot finanšu kapitāla spēle biržu cenu algoritmu veidošanā ,kur "mirstīgais " netiek tuvumā .

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 1. augusts

Ja pieturamies pie augstāk paustā ,tad Latvijā par pelnīšanu , ienākumu palielināšanas nozīmē nav jādomā . Ir jāsolidarizējas ar 7 miljardiem cilvēku ,kuri pasaulē dzīvo sliktāk un pat ļoti sliktāk , nekā Rietumu viens miljards. Ir jādomā par zaļā kursa taupību un ierobežojumiem jaunajā pasaulē . Man gribētos labāk ,bet baidos ,ka nesanāks . Cilvēki ,kurus redzu tv raidījumos , ne reizi nav izteikušies ,ka viņi vispār saprot ,ko nozīmē pelnīt . Dzirdu tikai par budžeta pārdali un palīdzību !!!