26.06.2022 Grāmatu kods Komentāri (1-5)
Avatar
Artūrs Ozols 30. jūlijs

"Grāmatu kodu" klausos ar interesi , jo šis raidījums izceļ mani no manas ekonomista skaitļu, formulu un modeļu pasaules un liek domāt arī par apkārtējo ,jo vairāk tāpēc ,ka esmu lasītājs . Būdams finansēs ierobežots pensionārs nopirkt gandrīz neko nevaru ,ja nu pa reizei "Domu zīme " . Tomēr šoreiz par fenomenu ko nesen atklāju un vēlos dalīties . Par to nākošajā tekstā .

Avatar
Artūrs Ozols 30. jūlijs

Brīdi pēc kaimiņa aiziešanas viņsaulē pavasarī ,dzīvokļa pārņēmēji pie garāžas durvīm izgāza vairākus maisus grāmatu krievu valodā . Šīs grāmatas saliku kaudzē , lai nesalīst un sāku skatīt , ko krievvalodīgais kaimiņš ir lasījis . Vecākā bija no 1997.gada un tā līdz 2021.gadam . Uz daudzām bija saglabājušās cenu uzlīmes kas apliecina ,ka grāmatas pirktas Rīgas veikalos . Un ,ja 1997.g. grāmatai cena 0.95 lati ,tad 2020.g. grāmatām jau 2,65 ,- 3,45 e. Un šo turpat 300 grāmatu tematiskie nosaukumi , "Voin" ,tātad - karavīrs , " specnaz " , "specnaz GRU' , tātad , izlūkošanas galvenās pārvaldes specvienības . Grāmatas par superspiegu - "Drongo", bez tematiskas norādes utt. Šobrīd esmu izlasījis vairākus desmitus , pāršķirstījis kādas 150 -200 grāmateles .

Avatar
Artūrs Ozols 30. jūlijs

Pilnīgi visu grāmatu varoņi ir valsts apmācīti speciāli atlasīti un sistemātiski trenēti izsūtāmie zēni - slepkavas ,kas darbojas Krievijā , Afganistānā , Čečenijā , Āfrikas valstīs ,pat Karību jūras rajonā , Ziemeļu dažādos rajonos un salās līdz pat Norvēģijas Špicbergenai . Pāris grāmatās mēģināju saskaitīt cik tad cilvēku šie "varoņi" nogalina , dažkārt pat 50 cilvēkus un to apraksta 250 - 350 lappusēs ! Nevajag nekādu tv "šķīvjus" , aizej līdz grāmatnīcai ,nopērc pa kapeikām grāmateli kādu ir pārdots tūkstošiem un dzīvo līdzi "nacionālajiem varoņiem" kuru ienaidnieks vienmēr ir kāds "nekrievs", kuru vada amerikāņu neģēlis kuram skauž krievu neatkarība ,dabas resursu bagātība un militārā varenība ,pēdējā gan izrādās tāds čiks .

Avatar
Artūrs Ozols 30. jūlijs

Tēma par kuru latvieši neko nezina . Tiek propagandētas slepenas slepkavu apvienības ,kas Maskavā un guberņās novēro un uzskaita visādus pretvalstiskus elementus ,sākot ar narkotiku vai ieroču noliktavu tirgoņiem un beidzot ar gubernatoriem - noziedzniekiem , kuri grābj budžeta resursus un veido intrigas pret Kremli . Nekādu aizturēšanu nav ,slepenie slepkavas - snaiperi ,vienkārši "likvidē" šos nelegāli noskaidrotos viņu prāt noziedzniekus. Jādara tā ,tā iemesla dēļ ,ka vietējie izmeklētāji un prokurori "piesedz un praktiski vienmēr atbrīvo savējos" .Atrastos ievērojamos finanšu apjomus ,nekur nenodod , tos "taisnīgi sadalot un atbalstot ievainoto vai boja gājušo slepkavu ģimenes"! Tikpat dīvaina ir nelegālo ieroču krājumu glabātuvju izveide un uzturēšana sprādzien bīstamā stāvoklī .

Avatar
Artūrs Ozols 30. jūlijs

Noslēgumam . Neesmu pamanījis ,ka Grāmatu kods" būtu iegājis kāda ,dažkārt pat ļoti lielu telpu ar grāmatām pārblīvētā krievu grāmatu veikalā !!! Pirms rakstu ,noskaidroju ,ka Rīgā tādu specializētu krievu grāmatveikalu ir ļoti daudz , latvieši tur praktiski neiegriežas , ja nu speciālu interešu dēļ . Izstaigāju kādus trīs ,noguru no viņu apjomiem !!!