Diskusijas RigaTV24 Uz līnijas 2019. gada 2. aprīlis
02.04.2019 Uz līnijas

02.04.2019 Uz līnijas

Viesos: Ilmārs Poikāns
Ieteikt 4
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

Mana pieredze liecina, ka patiesībā jau tā ”cilvēka parastā”, tiesības uz tiesu, tiesības uz darba samaksu neliekas vērā ņemamas pat SATVERSMES tiesai. Mūsu PIETEIKUMU Satversmes tiesas kolēģija (vad.A.Laviņš) noraidīja, pat necenšoties atbildēt, vai apstrīdētās likumu normas pirmšķietami atbilst norādītajām SATVERSMES normām. Vārdos jau to ”cilvēku parasto”, to apkopēju aizstāv, bet praksē svarīgāks ir iesniedzējs, nevis tas, ka 2×2=4. Mūsu gadījumā SATVERSMES tiesa negribēja pieļaut lietas skatīšanu pēc būtības, jo tiesas sēdē nevarētu pierādīt, ka 2×2 nav 4, tāpēc ”noairē”bez pamatojuma, ar savu ''pareizo viedokli''. Tātad ST ”privātums” šķiet svarīgāks, nekā tiesības uz tiesu, tiesības uz darba samaksu un tiesības uz darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā .

av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

Satversmes tiesas (ST) kolēģijas nepieņem vismaz 90% iesniegto PIETEIKUMU. Ja lietas ierosināšanu atsaka juridiskā pamatojuma nepietiekamības dēļ, tad trūcīgās personas varot lūgt VALSTS juridisko palīdzību 700 eiro apmērā tam nozīmētajam advokātam. Piesauktās apkopējas un traktoristi juridiski nav trūcīgie, tāpēc uz palīdzību vien var cerēt ieslodzītie. Bet kā tikt līdz ST , ja cietumā nedrīkst strādāt ar datoru? Mūsdienu Veidenbaums to pateiktu īsi un labāk, bet īstais arī joprojām nav novecojis.

av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

Dziļās rūpēs par apkopēju un sētnieku privātuma aizsardzību (skat. 11.03.2019.gada, Rīta Panorāmu), SATVERSMES tiesa atcēla apstrīdēto likuma normu. Tāpat apstrīdētā norma neatbilda ''SABIEDRĪBAS ATTĪSTĪBAS MĒRĶIEM'', jo traucēja fiktīvi nodarbināt savus personīgos un partiju sponsorus. Un vispār likuma norma pieņemta neatbilstošā procesā, nepārbaudot ''PAR'' balsojušo izelpu (promiles), tātad rīcībspēju tik atbildīgā balsojumā, nekonsultējoties ar Vinetu Muižnieci un līdzīgiem ''ekspertiem''...