Diskusijas RigaTV24 Kārtības rullis 2022. gada 1. augusts
01.08.2022 Kārtības rullis 1. daļa

01.08.2022 Kārtības rullis 1. daļa

Viesi:

Andris Bite,
uzņēmējs, LDDK prezidents, Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes loceklis

Aigars Rostovskis,
uzņēmējs, LTRK prezidents, BA "Turība" attīstības padomes priekšsēdētājs

Uldis Ameriks,
uzņēmējs, Nacionālās kūdras biedrības valdes priekšsedētāja vietnieks

Jānis Ošlejs,
uzņēmējs, ekonomists
Ieteikt 4
Pievienot komentāru
Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 2. augusts

Baidos ,ka tas ko rakstīju augstāk ,nenotiks ,jo Latvijas pārvaldības viens no vadošiem un svarīgiem spēkiem ir Konservatīvā partija ,ar tās vadītāja galīgi reakcionāru pagājušā gadsimta uzskatu un domāšanas stilu . Rūgti ,bet viņš par piemēru ņem no ASV , šo valsti degradējošo piemēru pārvaldībā kopumu ,bet nespēj ieraudzīt un izmantot kapitāla koncentrācijas un tā izlietošanas praksi , paradigmas maiņu momentos . Ir sajūta ,ka "iesprūduši " budžeta resursa iespējamo zagļu meklēšanā , šīs partijas izpratnē , notiek totāla ekonomiska izdevīguma un kapitāla koncentrācijas un izaugsmes īstenojuma prakses putrošana ,ejot pa Latvijas attīstību bremzējošu likumdošanas džungļu taku .

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 2. augusts

Situācija ir vairāk nekā "kutelīga" . Latvija ,visi darot kopā un maksimāli pareizi ,var "ielēkt" jaunās attīstības paradigmas pirmajos vagonos un izdarīt izrāvienu līdzīgi tam ,ko laikā no apmēram 1985. līdz 2010.g. to izdarīja Īrija , paceļoties no pēdējās vietas ES , uz pēc dzīves līmeņa vadošajām vietām . Paradigmas maiņa nozīmē pāriet uz "zaļu ekonomiku " , tas modernās izpausmēs , pirmkārt ,un tas ir pats svarīgākais , pareizi un ātri koncentrējot KAPITĀLU pārmaiņām , vienlaicīgi maksimizējot eksportu un minimizējot importu ,veidojot jaunas ļoti labi apmaksātas augstražīgas darba vietas , mājup atsauktajiem tautiešiem !!!

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 2. augusts

4 dažādu nozaru uzņēmēju pārstāvji ļoti uzmanīgi raksturoja savu uzņēmumu un nozaru darbību , bija mēģinājumi teikt labu vārdu par atsevišķu ministriju un to ierēdņu darbu ,tomēr kopumā raidījuma vadītājs tā arī nespēja pacelt sarunu valsts stratēģisku attīstības risinājumu variantu analīzes līmenī . Te vismaz 3 ,ja ne 4 iemesli , uzņēmēji vadot konkrētus uzņēmumus ,uz valsts attīstības stratēģiju var skatīties tikai caur savu konkrēto nepieciešamību prizmu , darba devēju un darba ņēmēju apvienību veidojumi , acīmredzot ,ir iesprostoti dažādu likumdošanas ierobežojumu un prasību slazdā , bet šodienas konkrētā situācija ir attīstības paradigmas visai sarežģītas konfigurācijas izvēļu virzienu īstenojuma uzsākšanas brīdis .