XTV.lv izmanto sīkdatnes.Šie faili ir nepieciešami, lai nodrošinātu visu XTV vietņu un pakalpojumu nevainojamu darbību, tie palīdz mums atcerēties jūs un jūsu personiskos iestatījumus. Sīkāka informācija.
Iespējo autentifikāciju, navigāciju un citas pamatfunkcijas. Šādu sīkdatņu atspējošana var ietekmēt XTV vietņu un pakalpojumu tehnisko darbību. Tāpēc būtiskās sīkdatnes pēc noklusējuma ir iespējotas.
Uzlabo darbu ar XTV pakalpojumiem. Šīs sīkdatnes atceras preferenču iestatījumus, anonīmi analizē vietnes datu plūsmu un palīdz rādīt atbilstošas reklāmas.
Atminēsimies laiku no 1991.gada septembra līdz apmēram 1996.gadam . Saeimā un publiskajā pārvaldē tolaik dominēja visu kalibru juristu desmiti un pat simti . Ģimenes savas atvases masveidā sūtīja uz Juridisko fakultāti Universitātē . Jauno valsti redzēja ceļam un pārvaldām caur likuma prizmu . Šobrīd mēs izjūtam to laiku iedomu sekas . Trūkst eksakto zinātņu specialistu ,bet juridiski it kā pareizie likumi bremzē uz katru stūri ,jo ekonomika pasaulē ir nepārtraukta inovāciju risku zona. Pie mums mēģina riskus nepieļaut ar likumiem un normatīvo aktu nosacījumiem visu kontrolēt ,bet pārkāpējus sodīt . Neizdosies ,jo birokrātiska kontrole privātajā sektorā ir visspēcīgākā attīstības bremze. Savukārt publiskais sektors darbojoties šādā izpratnes sistēmā , kļūst dominējošs un pašpieaugošs.
Ar interesi allaž sekoju N. Berga domu gājienam un viņa spriedumiem par situāciju Latvijā . Šobrīd apzīmējumu "birokrātija" piesauc turpat vai katrs runātājs tv raidījumos par Latviju un tās ekonomiku . Un tā gadiem ilgi . Nekas nemainās , paliek pat sliktāk ,jo lēmumu pieņemšanas laiks turpina pieaugt. Birokrātija ir valsts pārvaldības paņēmiens - sistēma , to veido politisko partiju kodols ,kurā dominē juridiskais bloks kura pārziņā likumu un normatīvo aktu izstrāde un to pielietojuma kontrole. Likumdevējs Latvijā savu nekompetenci ekonomikā un valsts pārvaldē kopumā slēpj tūkstošu normatīvo aktu blāķī , tādi maskējot savu gadījuma rakstura esību valsts pārvaldē un Saeimā . Situācija ir kļuvusi dramatiska ,jo valstī nav politiska spēka kas varētu saraut šīs sistēmiskās važas.