"Gribam dzīvot kā Zviedrijā, bet strādāt kā Āfrikā" - uzņēmējs Bite par bezdarbniekiem un pabalstiem Komentāri (1-10)
zc
Žanis Ciršs 1. jūlijs

Ja kungam ir vakances un neviens negrib tur strādāt viņš pats ir vainīgs - zems atalgojums, vai tiek solīts normāls bet reāli nekāds, darba apstākļi..... Konkurence... Tādu vakanču samēra daudz - sludinājumi karājās visu laiku, darba devējiem jau ir zināma reputācija un neviens neiet. Es strādātu normālā darbā ar normālu atalgojumu bet esmu spiests būt par pašnodarbināto - to pašu minimālo es varu nopelnīt nevergojot visu mēnesi pilnu darba dienu. Problēma ir kopējais ekonomikas stāvoklis - iedzīvotājiem nav naudas un atbilstoši maz pasūtījumu.

ll
Liene Liene 1. jūlijs

Tas tāds moderns "jājamzirdziņš"- bezdarbnieku pabalsts . Pilnīgas muļķības tās ir, lai tiktu pie bezdarbnieku pabalsta, cilvēkam ir diezgan ilgi jānostrādā un pabalsts ir tikai nepilnu gadu, no kura tikai 3 mēnešus saņem kaut cik normālus ienākumus. Tieši bezdarbnieku pabalstu saņēmēji ir strādāt gribošie. Ir vesela virkne bezdarbnieku ,kuri pabalstus nesaņem , jo ir bez darba gadiem- pārtiek no neoficiāliem ienākumiem un sociālās palīdzības, kas ir visu nodokļu maksātāju slogs. Tas , ka pie darba spēka trūkuma vainīgs būtu bezdarbnieku pabalsts, ir pilnīgas muļķības. Žēl ka uzņēmējs nav iedziļinājies reālajā situācijā. Un nepaskatās uz sevi, bet meklē "ārējo ienaidnieku".

ll
Liene Liene 1. jūlijs

Salīdzinājums par Zviedriju un Āfriku bija vēl smieklīgāks. Jo realitātē lielākā daļa gan dzīvo kā Āfrikā, gan strādā kā Āfrikas vergi.Paskatieties un veikalu pārdevējām, uz lauku strādniekiem, maizes ceptuvēs strādājošiem, celtniecībā, ceļu būvē, visi strādā pa 12 stundām, lai tikai kaut ko nopelnītu. Lai varētu bērnus pabarot un izskolot, viņiem nemaz laika nav atpūsties. Ja izdodas, daļa aizbrauc ārpus Latvijas strādāt pat vairākus mēnešus, riskējot, ka izjuks viņu ģimenes. Tāda sajūta, ka uzņēmējs dzīvo citā realitātē, jo vainīgi ir visi citi- tikai ne pats.

Avatar
Inguna Kalnina 2. jūlijs

Precizi pateica , ta patiesam ir, cilveki nevelas stradat ... velas naudu sanemt , kad cilveki bus gatavi stradat ta, ka Skandinavu valstis , kur patiesam, lai nopelnitu ir jastrada, kur darba laika nevar runat pa tel. , kur darba laika nevar izskriet pie zobarsta vai ka savadak izklaideties , tad ari vares runat par lielakam algam.Kadu var gribet darba algu celabuve , kur viens kaut ko rok un septini apkart sastajusies kaut ko spriez ...?

rn
Raitis Nezinams 1. jūlijs

Startā likās uzņēmējs, kurš pateiks, ko sakarīgu, realitātē pat nezinu kas tas bija. Vienkārš lieta, paskaties no potenciālā darba ņēmēja viedokļa, lauksaimnieki piedāvā maksāt 2,5 -4 EUR stundā, tad paņem šo naudu un padzīvo vismaz gadu, tad sapratīsi , kāpēc negrib tur iet un lūdzu nejaukt ar vārdu salikumu, negrib strādāt, strādāt daudzi grib, tik ja nevar pat rēķinus samaksāt un bērniem skolas lietas nopirkt tad ir jādomā, jāmeklē uz ko citu. Jā, arī paralēli meklējot tie kungi, kuri maksā 2,5 negrib laist uz darba intervijām , jo mēs tak vienojāmies, ka strādāsi. Viss ir elementāri, par adekvātu samaksu un attieksmi būs arī strādnieki. Un par pabalstiem, runājam konkrēti, tie ir mēneš ja ir bijis darbs, ja nav tad nekā nav, šis kungs tik grib sevi parādīt, tēmu saprot apmērtam 1%

ao
Aldis ozols 1. jūlijs

kad maksāsi normālu algu,tad arī būs ,kas strādā.Lielākā daļa uzņēmmumu raksta sludnājumos ka maksā konkurētspējīgu atalgojumu 750 eiro mēnesī.Ar ko tas ir konkurētspējīgs?Kā tādu algu var uzsktatīt par konkurētspējīgu?Mums jau sen ir zviedrijas līmeņa pārtikas cenas tikai algas ir 5 riezes mazākas,īre ir nesamērīga dārga ja salīdzina ar Latvijas algām ..Pirms maksājiet algas padomājiet vai Jūs pats par tādu algu strādātu?Mazāk ceļat savrupmājas ,mazāk x7 'džipus pērkat ,bet ieguldiet strādniekos, tad atmaksāsies.Latvijā kā āfrikā grib lai par minimālo algu strādā 10-12 stundas un lai tas pats strādnieks pieņem preci,veic inventarizāciju,iesaiņo,savāc,izkrauj,iekrauj un vēl grīdas izmazgā un izvadā preci.Tādu brīnumu nav nevienā normālā Eiropas valstī..

sj
Sandra Jansone 1. jūlijs

Bites kungs, izrādiet, kādi ir darbinieka apstākļi jūsu uzņēmumā. Jūs gribiet, lai cilvēki strādā kā Zviedrijā - čakli un atbildīgi, bet maksājiet kā āfrikāņiem un jūsu darbinieki dzīvo nabadzīgi kā afrikāņi. Slika, ļoti slikta žurnālistika, kura nespēj moderēt šādu manipulatoru teikto. Laikam tāpēc valsts atbalsta RĪGATV24, lai tiktu izplatīti šādi meli

ar
Aldis Reķis 1. jūlijs

Normāliem uzņēmējiem darbinieku netrūkst, Bite, tu pareizi pateici, tikai kāpēc tu gribi lai cilvēki strādā kā Zviedrijā, bet maksā tu viņiem kā Āfrikā, tāpēc tev arī darbinieku nav, un nebūs nekad.

ao
Aldis ozols 1. jūlijs

Piekrītu ,ka žurnālisti neder nekam..vai nu arī vispār nav sajēgas cik cilvēki pelna ražošanas uzņēmumos Latvijā..Tādēļ arī nevar diskutēt ar uzņēmējiem.Zivju izstrādājumi un zivis maksā zelta cenā,bet algas uzņēmumos ir kā aborigēnu valstīs..Tas pats ir arī piena pārstrādes un gaļas paŗstrādes uzņēmumos.Tikai Latvijā ir izdomāts ka maksā par mistisku izstrādi ,,normālās valstis maksā par stundu konkrētu samaksu nevis kautko dalot ar kautko un tad izrēķina stundas samaksu,..

Avatar
Arvids Lapiks 1. jūlijs

Zviedri pārtiek no zagšanas. Gan kaimiņu tautu, gan savu senču aplaupīšanas. Āfrika ir izlaupīta. Meži izzāģēti, dzīvnieki izmedīti. Un vēsturiskās darba vietas likvidētas. Palikušas tikai vergu posteņi.

il
Inga Ločmele 2. jūlijs

BITE reāls vergturu tipiņš. Cilvēki Latvijā viņam visi slinki, nodzērušies, strādāt negriboši! Ja kāds ir strādājis zivju cehā tad saprot ka algu jau nemaksā par to kad atrodies tajā bet reāli tur jārufē kā nēģeriem kamēr visas zivis nesaliek bundžiņās, mitrumā, gumijas apavos un nopelnīt var tikai tad ja rokas kā automāts saliek bundžiņās zivis. Rokas mitrumā pēc pusgada jau rodas veselības problēmas, roku pirksti deformējas, no mitruma dažādas toksiloģiskas un alerģiskas slimību simptomi parādās. Maksājot viņš darbiniekam 1500?! To viņš valstij maksā par darbinieka izmantošanu visos veidos, darbinieks saņem mazāko šīs summas daļu. Labākie darbinieki viņam ir ukraiņi, protams jo 100eiro viņiem ir milzīga summa. Ja ar tādu attieksmi viņš rietumos savu biznesu sāktu sen būtu jau sodīts!