Ziņas RigaTV24 Digitālais ceļvedis 2021. gada 18. aprīlis
18.04.2021 Digitālais ceļvedis

18.04.2021 Digitālais ceļvedis

Pēdējā gada laikā e-komercijas nozare piedzīvojusi ārkārtīgi strauju izaugsmi: pieaudzis gan tirgotāju, gan pircēju skaits. Jaunākie Gemius dati liecina, ka pēdējo sešu mēnešu laikā teju 90 % Latvijas iedzīvotāju izmantojuši dažādas Latvijas e-komercijas tīmekļvietnes, un tas ir pieaugums par 16 % pēdējo trīs gadu laikā. Ņemot vērā, ka Latvijā ir 99.7% mazie un vidējie uzņēmumi, mums ir nepieciešams celt to digitalizācijas kapacitāti, tehnoloģiju lietojumu un izpratni par dažādajām iespējām. Šī cikla #DIGITĀLAISCEĻVEDIS raidījuma tēma “DIGITALIZĀCIJA: e-komercijas izrāviens”, kurā skaidrosim kas ir e-komercija, kāds ir e-komercijas briedums Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu segmentā, kā arī iepazīsimies ar lieliskiem mūsu uzņēmēju veiksmes stāstiem.
Diskusijā piedalās: Arnis Jēkabsons ("E-komercijas zvaigzne 2021" žūrijas priekšsēdētājs, digitālo risinājumu aģentūras "Element" vadītājs), Andris Gaņģis (CUBE Systems tehniskais direktors), Eduards Vilks (SIA "Zeltlejas" saimnieks, Zelt.bio pārstāvis), Guntars Sembergs ( RIPO International Ltd., valdes loceklis).

Ciklu #DIGITĀLAISCEĻVEDIS veido Latvijas Informāciju tehnoloģiju klasteris, sagaidot Eiropas Digitālās inovācijas centra izveidi Latvijā. Eiropas Digitālās inovācijas centra mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu digitālo attīstību Latvijā, stiprinot uzņēmumu ražošanas procesu, produktu un pakalpojumu konkurētspēju, izmantojot digitālās tehnoloģijas, kā arī nodrošinot piekļuvi tehniskajām zināšanām un eksperimentiem.

Raidījums sagatavots projekta “Informācijas tehnoloģiju nozares konkurētspējas un eksportspējas paaugstināšana” ietvaros (projekta Nr.3.2.1.1./16/A/004) ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.
Ieteikt