Nesamaksāts nekustamā īpašuma nodoklis var krietni izmainīt dzīvi Komentāri (1-6)
Avatar
Arvids Lapiks 2020. gada 15. jūnijs

Milzīgs ķīselis ar īpašuma tiesībām. Lietu tiesībām un cilvēka tiesībām. Mums nav valsts pašvaldību. Tās ir pagaidu administrācijas. Administrācijai nav valsts īpašuma tiesību uz teritoriju un resursiem. Ir tikai administratīvās tiesības.

Avatar
Arvids Lapiks 2020. gada 15. jūnijs

Jāveic ļoti nopietna nodokļiem apliekamo lietu klasifikācija. Nodokļi veidojas atkarībā no apgrūtinājuma pret zemi un dabas resursiem. ĒKU izcelsmes , izmēriem, būvmateriāliem, pielietojuma. Teritorija nav mantas īpašums.

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Diemzhel pie varas mums cilveki, kas par realo dzivi neko nesajedz. Un tapec iesaku visiem iesniekt prasibu eiropas tiesa pret sho gaisa nodokli, jo tak nedzivos cilveki uz ielam. ( kautgan ja butu LV vislaik vasara varetu ari naksnjot teltis) Bet nu labi par sho jautajumu painteresejos vairak, jo ir brivais laiks covid delj. Es neesmu nekads advokats vai macijies pa sho temu, bet manis logjiska domashana liecina, ka shis likums ir pretruna ar Latvijas satversmi. Un tapec uzdevu sho jautajumu tiesibsargam un luk vinju atbilde>>

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Šī gada 27.maijā Tiesībsarga birojā saņemts Jūsu iesniegums ar jautājumu par politiķu nodomu atcelt vai samazināt nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim. Redzams, ka esat iepazinies ar Civillikuma un Latvijas Republikas Satversmes normām, kas attiecas uz personas tiesībām uz īpašumu. Rakstāt: "ar jauno likumu par nekustamo ipashumu nodokli vienigam ipashumam var skaitit ipashums pariet valstij, jo mes par viņu maksājam līdz mūža galam". No minētā redzams, ka ierosinājumu par šī nodokļa atcelšanu visnotaļ atbalstāt, tikai esat sajaucis to, ka likums "Par nekustamā īpašuma nodokli" nav jauns un nodoklis ir jāmaksā par visiem īpašumiem, gan vienīgo mājokli, gan par zemi zem tā, gan par visiem pārējiem personai piederošiem nekustamiem īpašumiem.

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Sakarā ar nodomu atcelt nodokli vienīgajam mājoklim, informējam, ka likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" plānotie grozījumi varētu būt spēkā ne ātrāk kā 2022.gadā, kad valstī stāsies spēkā jaunā plānotā nekustamo īpašumu kadastrālā vērtība. Paskaidrojams, ka nekustamā īpašuma nodokli aprēķina no tā kadastrālās vērtības.Jūsu domai par to, ka persona, visu mūžu maksājot nekustamā īpašuma nodokli, it kā šo īpašumu otru reizi izpirkusi no valsts, var daļēji piekrist - tas var notikt gadījumos, ja nodoklis tiek aprēķināts no neadekvāti palielinātas kadastrālās vērtības, kas neatbilst īpašuma reālajai vērtībai. Šādos gadījumos persona ir tiesīga Valsts zemes dienestam (VZD) uzdot aprēķināt individuālo kadastrālo vērtību savam īpašumam.

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Šāds VZD pakalpojums ir saņemams par maksu. Rezultātā nodokļa apmērs attiecīgi var samazināties. Var piekrist arī domai, par to, ka ar pārlieku lielu nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, kas īpašniekam nav samaksājams un liek no īpašuma atbrīvoties, vai arī tiek atsavināts par labu pašvaldībai piespiedu kārtā par nodokļu parādiem, tiek ierobežotas konkrētās personas tiesības uz īpašumu. Lai to novērstu, tiek plānots atcelt nodokli vienīgajam mājoklim.

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Nezinu kapec mil saukt sho nodokli pa vecu, ka shim nav pat 10 gadu, vienigais shi nodokla merkjis bij lai varetu uzturet uzbuvetos baseinus, kas buveti pa miljoniem. Riga tas varetu but slavenais tilts, dargakais pasaule, kas jaremonte katru dienu. Tas tik manas domas, jo neredzu nekadu citu iemeslu cilvekus padzit no vinju majam, kuras varbut vinju vectevi celushi. Un ka nacinalie blaustas cik krievi slikti suta muss uz sibiriju a pashi ko dara liek ara no majam un suta uz eiropu. Interesanti cik par darba speku maksa eiropieshi LV. Labi kas dalasija garo penteri lidz galam, lai Jums jauka diena....