Diskusijas RigaTV24 Mana Balss 2020. gada 15. jūnijs
Nesamaksāts nekustamā īpašuma nodoklis var krietni izmainīt dzīvi

Nesamaksāts nekustamā īpašuma nodoklis var krietni izmainīt dzīvi

Iniciatīvas "par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšana vienīgajam īpašumam" autors Estris Hiršsons argumentē savu viedokli, kāpēc nekustamā īpašuma nodoklis var pamudināt cilvēkus pamest valsti, daloties ar reālu cilvēku pieredzi.
Ieteikt 7
Pievienot komentāru
js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Nezinu kapec mil saukt sho nodokli pa vecu, ka shim nav pat 10 gadu, vienigais shi nodokla merkjis bij lai varetu uzturet uzbuvetos baseinus, kas buveti pa miljoniem. Riga tas varetu but slavenais tilts, dargakais pasaule, kas jaremonte katru dienu. Tas tik manas domas, jo neredzu nekadu citu iemeslu cilvekus padzit no vinju majam, kuras varbut vinju vectevi celushi. Un ka nacinalie blaustas cik krievi slikti suta muss uz sibiriju a pashi ko dara liek ara no majam un suta uz eiropu. Interesanti cik par darba speku maksa eiropieshi LV. Labi kas dalasija garo penteri lidz galam, lai Jums jauka diena....

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Šāds VZD pakalpojums ir saņemams par maksu. Rezultātā nodokļa apmērs attiecīgi var samazināties. Var piekrist arī domai, par to, ka ar pārlieku lielu nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, kas īpašniekam nav samaksājams un liek no īpašuma atbrīvoties, vai arī tiek atsavināts par labu pašvaldībai piespiedu kārtā par nodokļu parādiem, tiek ierobežotas konkrētās personas tiesības uz īpašumu. Lai to novērstu, tiek plānots atcelt nodokli vienīgajam mājoklim.

js
John Smits 2020. gada 16. jūnijs

Sakarā ar nodomu atcelt nodokli vienīgajam mājoklim, informējam, ka likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" plānotie grozījumi varētu būt spēkā ne ātrāk kā 2022.gadā, kad valstī stāsies spēkā jaunā plānotā nekustamo īpašumu kadastrālā vērtība. Paskaidrojams, ka nekustamā īpašuma nodokli aprēķina no tā kadastrālās vērtības.Jūsu domai par to, ka persona, visu mūžu maksājot nekustamā īpašuma nodokli, it kā šo īpašumu otru reizi izpirkusi no valsts, var daļēji piekrist - tas var notikt gadījumos, ja nodoklis tiek aprēķināts no neadekvāti palielinātas kadastrālās vērtības, kas neatbilst īpašuma reālajai vērtībai. Šādos gadījumos persona ir tiesīga Valsts zemes dienestam (VZD) uzdot aprēķināt individuālo kadastrālo vērtību savam īpašumam.