21.10.2021 Preses klubs 2. daļa

21.10.2021 Preses klubs 2. daļa

Viesos: Valters Bolevics, Inga Vanaga un Pēteris Liniņš
Ieteikt 5
Pievienot komentāru
ao
Arturs Ozols 23. oktobris

Sāku jau domāt ,ka viens no mūsu nelaimju cēloņiem ir zviedru laikos (17.gs) Rīgā un Vidzemē nostiprinātais protestantisms . Tas ir sagrāvis pašu spēku sistēmu un mēs lokamies praktiski uz visām pusēm , ja tikai kāds ierunājas. TV24 skan teikumi ,"aizsūtīsim uz Briseli saskanot" ,bet izrādās ar to ir par maz , ģenerālprokurors , Stukāna kungs ,kā rakstīts nra , Saeimas komisijā esot tieši teicis , darām ko liek ASV . Lika un banka ciet . Un vēl un vēl ,jo finanšu ministrijā strādā speciāls no turienes atsūtīts ierēdnis ,tas visu uzrauga !!! Un vajadzētu pašiem saprast ,ka ja esam uzņēmušies Rietumu robežas ar Austrumiem uzrauga lomu ,tad jāpilda tas ko saka hegemons. Zāļu cenas ir nieks ,jo neviens jau neprasa ,bet cik miljonus katru gadu šeit iegulda ASV

Avatar
Jānis Spīčs 22. oktobris

Uzskatu, ka farmācija ir nevis cilvēku glābēji, bet tieši tādi paši kā Ātrie kredīti, kuri cilvēkiem ar garīgajiem traucējumiem iesmērē savus kredītus un tad tur viņus procentu atkarībā visu atlikušo mūžu. Kāpēc Latvijā, visnabadzīgākajā ES valstī, ir visdārgākās zāles? Un kāpēc nevar pasūtīt lētās zāles no Krievijas vai Indijas? Jūs sakāt, ka jūs aizsargājat cilvēkus no nekvalitatīvām zālēm. Es saku, ka jūs aizsargājat Farmācijas biznesu, lai cilvēki piespiedu kārtā izpirktu viņu saražoto surogātu. Lūk Andri Vītola kungs, te arī parādās Latvijas kā neizdevušās valsts izsistais skatlogs.

av
Andris Vītols 24. oktobris

Jūs spējāt būt pieklājīgs pret mani. Paldies! ... Par Jūsu aprakstīto gadījumu aptiekā.... Man arī nepārdeva ar kompensāciju cita ražotāja zāles, kaut to sadārdzinājumu solīju apmaksāt. ... Kāpēc likumā noteica, ka jāpārdod lētākās ???... Tāpēc, lai aptiekas NEUZSPIESTU DĀRGĀKĀS - pircēju interesēs. ... jāpiedāvā lētākās. ... Biju dusmīgs, jo no tām lētākajām man alerģija. ... Tad man paskaidroja, ka tam ārstam tajā receptē jānorāda NOSAUKUMS (ražotājs), nevis tikai tas vajadzīgais satāvs. ... Šī likuma norma aizstāv pircējus, nevis zāļu tirgotājus. Vajag ārstam prasīt VAJADZĪGĀS zāles lai izraksta (sadārdzinājumu - starpību jāsedz būs pašam).

av
Andris Vītols 24. oktobris

-''Kāpēc Latvijā... . ir visdārgākās zāles?... Un kāpēc nevar pasūtīt lētās zāles no Krievijas vai Indijas?''- Jūs jautājat. ... Piekrītu Jums, ka Farmācijas biznesam ir liela ietekme pasaulē un Latvijā. ... Latvija ir par mazu, lai ietekmētu zāļu (vai gāzes) cenas pasaulē. ..., kā tikai kopā ar ES valstīm kopīgos iepirkumos... ... Tas, ka zāļu cenas Latvijā ir vidēji augstākas nekā blakus valstīs ir lielā mērā tāpēc, ka likumu normas vairāk aizsargā zāļu lieltirgotājus, nevis zāļu pircēju intereses. Daudz kritizētā I.Viņķele strādāja pie tā, lai mazinātu to zāļu tirgotāju (monopolu) ietekmi uz ... likumiem... secīgi uz zāļu cenām, bet ''gudrā tauta'' viņu izsvītroja. ... Kā balsojam - tā dzīvojam !

Avatar
Jānis Spīčs 22. oktobris

Farmācijas kungam! Kas tas par Farmācijas lobiju cauri izdabūto likumu, kad aptiekā pensionāram ārstes uzrakstītās zāles uz kompensāciju nepārdot. Bet liek pirkt kaut kādas zāles, kuras nosaka rokas sānos ielikusi un krūtis izriezusi Aptiekas Cerberiene? Par pilnu cenu, pensionār lūdzu, pērc ārstes izrakstītās zāles. Kompensējamās zāles ārstes izrakstītās Cerbers nepārdos, jo esot Farmācijas likums. Likums nosaka, ka pensionāram piespiedu kārtā ir jāizpērk vecās saražotās zāļu surogātus, kuras neviens nepērk. Bet pie jaunajām, ļoti dārgajām zālēm pensionārs var piekļūt tikai maksājot nesamaksājamu summu.