Pētnieks stāsta, kāpēc Burtnieka ezera apkārtne ir tik īpaša vieta Latvijā

Pētnieks stāsta, kāpēc Burtnieka ezera apkārtne ir tik īpaša vieta Latvijā

Lai gan ikgadējo atvaļinājumu kontekstā, iespējams, arvien biežāk domājam par atpūtu un viesošanos ārpus Latvijas ārēm, tomēr arī tepat, Latvijā, netrūkst unikālu vietu, kas vēl šodien nes savu īpašo vēstījumu nākamajām paaudzēm. Viena no tādām vietām noteikti ir ceturtais lielākais ezers Latvijā- Burtnieku ezers.

“Burtnieku ezers ir ārkārtīgi īpaša vieta,” TV24 raidījumā “Dabas tops” norāda Vidzemes augstskolas asociētais profesors un pētnieks Andris Klepers. “Te ir viena no senākajām apdzīvotajām vietām kopš vidējā akmens laikmeta. Ja te cilvēki visu laiku ir dzīvojuši, tad te jābūt kaut kam, kāpēc cilvēki nav gājuši prom.”

Pētnieks atgādina, ka, protams, viena no lietām, ko mēs šeit uzreiz redzam ir ezers un tā ekosistēma, bet otrs- ezers un tā apkārtne ir Latvijas vēstures grāmata, kas atvērta vissenākajā lappusē.

“Te mēs varam atrast pilnīgi jebkuru vēstures posmu, sākot ar devona smilšakmeņiem, beidzot ar ledāju veidotiem laukiem, pauguriem. Pavasara migrācijas laikā te ierodas tūkstošiem zosu. Skaits ir apmēram tāds, kā Valmieras iedzīvotāju skaits. Vienu mēnesi šeit, Burtnieka apkārtne, ir īsta paradīze.”


Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Par raidījuma saturu atbild TV24.
Ieteikt