Vai prasība valkāt sejas maskas ir tiesību aizskārums? Komentāri (1-10)
Avatar
Aleksandrs Gs 2020. gada 20. oktobris

Un ko tad Zviedrija? Cilvēktiesību pārkāpēja???

Avatar
Janīna Rukmane 2020. gada 20. oktobris

Zviedrijā varbūt neviens nav iesniedzis prasību tiesā, bez tam Zviedrijai savi likumi, mums savi.

as
andris saulitis 2020. gada 20. oktobris

Vārna vārnai acī neknābj. Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā - Konvencija par cilvēktiesībām un biomedicīnu.- 2. pants. Indivīds kā prioritāte. Pirmajā vietā vienmēr jābūt indivīda interesēm un labklājībai, nevis vienīgi sabiedrības vai zinātnes interesēm. 5.pants.Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu. Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku. Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.

Avatar
Māris Dinbirs 2020. gada 21. oktobris

Arī šis fakts no varai paklausīgo puses tiek ignorēts, lai gan tieši varas pārstāvji savulaik panāca, ka starptautiski līgumi ir svarīgāki par Latvijas likumiem, kas, protams, ir nodevīgi, taču šajā gadījumā ir jāvadās pēc augstāk minētās konvencijas, kurai Latvija ir pievienojusies, skaidrām un nepārprotamām norādēm, jo ar varu spiesta masku nēsāšana ir medicīniska manipulācija jeb ar veselību saistīta darbība, no kuras jebkurš drīkst atteikties.

Avatar
Visvaldis Mucenieks 2020. gada 21. oktobris

Vai aizliegums staigāt bez biksēm nav cilvēktiesību pārkāpums? Satversme taču tādu aizliegumu neparedz.

Avatar
Māris Dinbirs 2020. gada 21. oktobris

Cienījamā Satversmes tiesas priekšsēdētāja izliekas nezinot, ka vēl dažus mēnešus iepriekš visi tie, kas te Latvijā tagad auro, ka jāvalkā maskas, dziedāja pavisam citu dziesmu, pūta citu meldiņu, jo tika skaidri norādīts, ka maskas nepalīdz, ka tās neko nedod. Divas savstarpēji pretrunīgas versijas, kuras izskanējušas no vieniem un tiem pašiem informācijas avotiem. Kas liek secināt, ka vienā no šiem gadījumiem ir sniegta kļūdaina informācija. Kas savukārt liek jautāt, kāpēc gan sabiedrība būtu jāuzticas tieši pēdējai versijai, pēdējiem norādījumiem, ka maskas ir jānēsā?

Avatar
Baiba Hughes 2020. gada 28. oktobris

Šāds vīruss nevienam nav pazīstams. Kāpēc tā jābrīnās, ka pirms 2 nedēļām vēl nezināja, ka šis vīruss izplatās kā aerosols. Tagad zin un tagad zinātvieki, virusologi un izfekcionisti ( varu derēt, jūs, tie pretmasku klaigātāji vispār neziniet, kas tās par profesijām. Nu bet ir tādas.) Lasu un brīnos, cik Latvijā daudz tādu, kas nosmaks ar masku, ja uzliks aiz cieņas , ja ne domājot par sevi, tad vismaz par citiem. Lūdzu visi nēsājiet tādu izziņu pašu parakstītu, ka jūs nevalkāsiet masku un nepieņemsiet NEKĀDU ārstēšanu, ja gadījumā šis vīruss jūs sasniegs. Jo tas jau nav par to "VAI"sasniegs, tas ir par to "KAD UN CIK DRĪZ".

Avatar
Mārtiņš Krastiņš 16. jūnijs

Ja tev pat nav ne jausmas ko nozīmē vārds vīruss tā ir tikai tava problēma. Vīruss ir tā baktērija ar ko ir jācīnās paša cilvēka organismam, tā sauktajai cilvēka imūnsistēmai. Vīrusam nav iespējams izveidot vakcīnu, jo vīruss uz katru organismu izpaužas ar savām niansēm. Masku valkāšana kaitē cilvēkiem kam ir hronisks bronhīts, deguna dobuma iekaisums. Kas rada elpceļu sašaurināšanos. Tāpēc jūs masku piekritēji varētu aizvērties. Ir cilvēki kas nedrīkst potēties pret to Civid-19. Tāpēc ir tā lieta katram stulbumam kas iznāk no Saeimas puses ir divas puses kā katrai monētai ir divas puses. Vieniem maskas var palīdzēt, bet to laiku citiem kaitēt.

Avatar
Māris Dinbirs 2020. gada 21. oktobris

Vēl tiek aizmirsta Latvijas realitāte. Konkrēti: nevajag aloties un domāt, ka vairums tās maskas valkās pēc instrukcijas, jo materiālā stāvoklis Latvijā daudziem to vienkārši neļauj darīt, pretējā gadījumā šie cilvēki paliks, piemēram, bez brokastīm, vai pat bez vitāli nepieciešamiem medikamentiem. Tāpēc iznākums būs dramatisks, jo, vai nu daudzi cilvēki neuzņems vajadzīgās uzturvielas un kaitēs savai imunitātei, vai arī viņi valkās maskas ilgāk, kā noteikts, un radīs tajās drausmīgu baciļu perēkli. Un nevajag deklamēt, ka, redz, maskas varot šūt. Tie ir maldi, jo tur iekšā jābūt speciālam slānim, kurš tāpat vien veikalos nav nopērkams, tam jābūt īpašam audumam, sertificētam. Tāpēc vairums šūtās maskas var izmantot tikai klaunu izrādei vai Halovīniem.

Avatar
Ruta Meldere 2020. gada 22. oktobris

Maskam ir tikai simboliska un politiskā nozime , līdzīgi ka Dāvida zvaigznei 30 .os gados Vācijā . Vīruss iet cauri maskai tāpat ka pele cauri Trumfa Arkai . Otrreiz pārstrādājot mūsu pasu vielmaiņas atkritumproduktu CO2 , organisma pH līmenis tiek mainīts uz skābu -ideālu vidi infekcijām , iekaisumiem un pazeminātais imunitātei .

Avatar
Pauls Bebris 2020. gada 22. oktobris

Protams atdosim bērnus pedofiliem un liksim vergiem staigāt maskās. Pretīgi , ka kaut kas tāds sēž Satversmes tiesas priekšā ....

Avatar
Arturs Berzins 2020. gada 22. oktobris

Vinai mazliet ir jaanolaizas no augstumiem , es vairak saprastu vinas. Viizdegunigais deguns runaatu normalaa , nevis paargudraa tonii , taa ir ,ka sieviete pakaapusies augstak ,

Avatar
Bruno Drukis 2020. gada 22. oktobris

Man liekas, ka viņa runā kāda uzdevumā. Pasaules ārstu Alianse pasaka kā tas īstenībā ir, kādu ļaunumu dara nēsājot maskas, bet šī PERSONA uzsveru PERSONA , VERDZENE, izpelnās labvēlību. Nebūs tā, drīz TRACIS beigsies. Tikai PERSONA nerunā ne vārda, kāpēc man dzīvam Cilvēkam būtu jāmainās. Lasiet Konvenciju, tur īsi un skaidri ir teikts...

Avatar
Leons Sīlis 2020. gada 23. oktobris

Tas i tas, un tas i apakštas ...