Vai prasība valkāt sejas maskas ir tiesību aizskārums?

Vai prasība valkāt sejas maskas ir tiesību aizskārums? 13

Ieteikt
RigaTV24

Dienas personība ar Veltu Puriņu

19. oktobris Ziņas

Pilni raidījumi

Pievienot komentāru
as
andris saulitis 20. oktobris

Vārna vārnai acī neknābj. Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā - Konvencija par cilvēktiesībām un biomedicīnu.- 2. pants. Indivīds kā prioritāte. Pirmajā vietā vienmēr jābūt indivīda interesēm un labklājībai, nevis vienīgi sabiedrības vai zinātnes interesēm. 5.pants.Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu. Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku. Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.

Avatar
Māris Dinbirs 21. oktobris

Arī šis fakts no varai paklausīgo puses tiek ignorēts, lai gan tieši varas pārstāvji savulaik panāca, ka starptautiski līgumi ir svarīgāki par Latvijas likumiem, kas, protams, ir nodevīgi, taču šajā gadījumā ir jāvadās pēc augstāk minētās konvencijas, kurai Latvija ir pievienojusies, skaidrām un nepārprotamām norādēm, jo ar varu spiesta masku nēsāšana ir medicīniska manipulācija jeb ar veselību saistīta darbība, no kuras jebkurš drīkst atteikties.

Avatar
Ruta Meldere 22. oktobris

Maskam ir tikai simboliska un politiskā nozime , līdzīgi ka Dāvida zvaigznei 30 .os gados Vācijā . Vīruss iet cauri maskai tāpat ka pele cauri Trumfa Arkai . Otrreiz pārstrādājot mūsu pasu vielmaiņas atkritumproduktu CO2 , organisma pH līmenis tiek mainīts uz skābu -ideālu vidi infekcijām , iekaisumiem un pazeminātais imunitātei .

Avatar
Māris Dinbirs 21. oktobris

Cienījamā Satversmes tiesas priekšsēdētāja izliekas nezinot, ka vēl dažus mēnešus iepriekš visi tie, kas te Latvijā tagad auro, ka jāvalkā maskas, dziedāja pavisam citu dziesmu, pūta citu meldiņu, jo tika skaidri norādīts, ka maskas nepalīdz, ka tās neko nedod. Divas savstarpēji pretrunīgas versijas, kuras izskanējušas no vieniem un tiem pašiem informācijas avotiem. Kas liek secināt, ka vienā no šiem gadījumiem ir sniegta kļūdaina informācija. Kas savukārt liek jautāt, kāpēc gan sabiedrība būtu jāuzticas tieši pēdējai versijai, pēdējiem norādījumiem, ka maskas ir jānēsā?

Avatar
Baiba Hughes 28. oktobris

Šāds vīruss nevienam nav pazīstams. Kāpēc tā jābrīnās, ka pirms 2 nedēļām vēl nezināja, ka šis vīruss izplatās kā aerosols. Tagad zin un tagad zinātvieki, virusologi un izfekcionisti ( varu derēt, jūs, tie pretmasku klaigātāji vispār neziniet, kas tās par profesijām. Nu bet ir tādas.) Lasu un brīnos, cik Latvijā daudz tādu, kas nosmaks ar masku, ja uzliks aiz cieņas , ja ne domājot par sevi, tad vismaz par citiem. Lūdzu visi nēsājiet tādu izziņu pašu parakstītu, ka jūs nevalkāsiet masku un nepieņemsiet NEKĀDU ārstēšanu, ja gadījumā šis vīruss jūs sasniegs. Jo tas jau nav par to "VAI"sasniegs, tas ir par to "KAD UN CIK DRĪZ".

Gudrie paziņojumi!

Saņemt paziņojumu par jaunu video raidījumam: