Vai prasība valkāt sejas maskas ir tiesību aizskārums?

Vai prasība valkāt sejas maskas ir tiesību aizskārums?

Komentē Sanita Osipova, Satversmes tiesas priekšsēdētāja.
Ieteikt 14
Pievienot komentāru
Avatar
Ruta Meldere 2020. gada 22. oktobris

Maskam ir tikai simboliska un politiskā nozime , līdzīgi ka Dāvida zvaigznei 30 .os gados Vācijā . Vīruss iet cauri maskai tāpat ka pele cauri Trumfa Arkai . Otrreiz pārstrādājot mūsu pasu vielmaiņas atkritumproduktu CO2 , organisma pH līmenis tiek mainīts uz skābu -ideālu vidi infekcijām , iekaisumiem un pazeminātais imunitātei .

as
andris saulitis 2020. gada 20. oktobris

Vārna vārnai acī neknābj. Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā - Konvencija par cilvēktiesībām un biomedicīnu.- 2. pants. Indivīds kā prioritāte. Pirmajā vietā vienmēr jābūt indivīda interesēm un labklājībai, nevis vienīgi sabiedrības vai zinātnes interesēm. 5.pants.Jebkādu ar veselību saistītu darbību drīkst veikt tikai ar attiecīgās personas brīvprātīgu un apzinātu piekrišanu. Šai personai iepriekš jāsaņem adekvāta informācija par šīs darbības mērķi un būtību, kā arī par tās sekām un risku. Attiecīgā persona var jebkurā laikā brīvi atsaukt piekrišanu.

Avatar
Māris Dinbirs 2020. gada 21. oktobris

Arī šis fakts no varai paklausīgo puses tiek ignorēts, lai gan tieši varas pārstāvji savulaik panāca, ka starptautiski līgumi ir svarīgāki par Latvijas likumiem, kas, protams, ir nodevīgi, taču šajā gadījumā ir jāvadās pēc augstāk minētās konvencijas, kurai Latvija ir pievienojusies, skaidrām un nepārprotamām norādēm, jo ar varu spiesta masku nēsāšana ir medicīniska manipulācija jeb ar veselību saistīta darbība, no kuras jebkurš drīkst atteikties.

Avatar
Māris Dinbirs 2020. gada 21. oktobris

Vēl tiek aizmirsta Latvijas realitāte. Konkrēti: nevajag aloties un domāt, ka vairums tās maskas valkās pēc instrukcijas, jo materiālā stāvoklis Latvijā daudziem to vienkārši neļauj darīt, pretējā gadījumā šie cilvēki paliks, piemēram, bez brokastīm, vai pat bez vitāli nepieciešamiem medikamentiem. Tāpēc iznākums būs dramatisks, jo, vai nu daudzi cilvēki neuzņems vajadzīgās uzturvielas un kaitēs savai imunitātei, vai arī viņi valkās maskas ilgāk, kā noteikts, un radīs tajās drausmīgu baciļu perēkli. Un nevajag deklamēt, ka, redz, maskas varot šūt. Tie ir maldi, jo tur iekšā jābūt speciālam slānim, kurš tāpat vien veikalos nav nopērkams, tam jābūt īpašam audumam, sertificētam. Tāpēc vairums šūtās maskas var izmantot tikai klaunu izrādei vai Halovīniem.