Diskusijas RigaTV24 Preses klubs 2020. gada 6. janvāris
Kāds būtu taisnīgs pensionēšanās vecums?

Kāds būtu taisnīgs pensionēšanās vecums?

Vai pensionēšanās vecums palielināsies līdz 67 gadiem? Komentē 13. Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (Attīstībai/Par!).
Ieteikt 7
Pievienot komentāru
Avatar
Austris Zalužinskis 2020. gada 6. janvāris

Vai šitas muldoņa var pateikt kaut vienu organizāciju, kur būtu pieprasīti cilvēki pēc 60 gadiem?Daudzi pat neizdzīvo līdz pensijas laikam!Ja viņš neko smagāku par pildspalvu nav cilājis,tad viņš neapjēdz,ka cilvēkam ir tāda īpašība,ka viņš izsīkst...Ko tur teikt-stulbam putnam-stulba dziesma!

Avatar
Raviks Arka 2020. gada 6. janvāris

Tajā vietā, lai domātu kā veicināt uzņēmējdarbības vidi, mēs jau gatavojam augsni lielam izaicinājumam - pensijas vecuma palielināšanai. Kad studijā ir "prātnieki", "pietuka krustiņi" un citi komitejas locekļi vajag spēcīgus oponentus aicināt, lai vismaz cilvēkiem ir teātris vismaz, citādi tikai cirks. Netaisnīgas sociālās garantijas un jebkurš nepareizi pieņemts stratēģisks lēmums ilgtermiņā mūsu rindas tikai retinās, kas būtībā ir astaes griešana pa gabaliņam.. emocionāli visi pierod, bet rezultāts ir konstants vienalga..

Avatar
Saulite Saulīte 2020. gada 6. janvāris

Par pensionēšanās vecumu Bondara kungs var runāt, bet vai var atbildēt: cik 60-70 gadīgie slimo ar vecuma demenci - varēs? Kā šie cilvēki strādās...? Invaliditāte vien būs jāmaksā, labāk būtu kopā ar zinātniekiem risinājuši šo problēmu. Vidējais vecums Latvijā pēc statistikas datiem vien ir 44 gadi, par kādu pensionēšanās vecuma celšanu vispār var būt runa..? Kas vainīgs, ka no valsts izbrauc tik daudz speciālistu un lauku cilvēku. Pavērojiet uz ielas, kādi izskatās cilvēki nākot mājās no darba 50-60 gadu vecumā: izmocīti, pārslogoti, bez prieka acīs...Jums kauns nav šķobīties kameras priekšā...Risiniet broblēmas: celiet algas, samaziniet īres, ne tikai gudri runājiet...

Avatar
V ilis Gutmanis 2020. gada 6. janvāris

Labākais pensionēšanās vecums 150 gadi. Līdz tam neviens nenodzīvos līdz ar to arī izmaksas līdzinās nullei. Tīri ieņēmumi un nekādu izdevumu.

Avatar
Raviks Arka 2020. gada 6. janvāris

Muldēšana, pie Bondara formulas visiem vajadzētu būt vienādām pensijām, bet tā taču nav, katrs formāli uzkrāj sev. Anglijā cik saprotu, vispār vari visu pensiju izņemt vienā summā. Smieklīgi ir pieminēt ilgdzīvi, jo tās kvalitāte no 60 gadiu vecuma nav uzlabojusies, nemot vērā mūsu medicīnu un sintētiskos "mēslus" ko veikalā pārdod..