XTV.lv izmanto sīkdatnes.Šie faili ir nepieciešami, lai nodrošinātu visu XTV vietņu un pakalpojumu nevainojamu darbību, tie palīdz mums atcerēties jūs un jūsu personiskos iestatījumus. Sīkāka informācija.
Iespējo autentifikāciju, navigāciju un citas pamatfunkcijas. Šādu sīkdatņu atspējošana var ietekmēt XTV vietņu un pakalpojumu tehnisko darbību. Tāpēc būtiskās sīkdatnes pēc noklusējuma ir iespējotas.
Uzlabo darbu ar XTV pakalpojumiem. Šīs sīkdatnes atceras preferenču iestatījumus, anonīmi analizē vietnes datu plūsmu un palīdz rādīt atbilstošas reklāmas.
Elektroapgādes problēma šobrīd Latvijā ir "līdz kliņķim" nolaista vietējo jaudu sistēma . Kas konkrēti atbildēs par to ,ka šī gada pirmajā pusē valstī ir saražots par 19% mazāk elektrības nekā pērn ? Un kas veido šo kritumu ? Valdība ir izdarījusi visu , lai Biogāzes staciju ,tātad vietējais decentralizētais ražotājs , gandrīz apturētu ražošanu , jo saražots ir par 70% mazāk ,lai koģenerācijas stacijas saražotu par 55% mazāk . Un arī Teci , lai nededzinātu dārgo gāzi ,samazinājuši ražošanu par 17% ! Starp citu ,Daugavas Hesi ir ar +11% ! Ar jūliju ir sācies nesaprotams "idiotisms" , Latvija sevi ir nodrošinājusi 7 stundas mēnesī ,bet augustā 5 stundas ??? Ko tas nozīmē ? Vai krimināli sodāms nodarījums ?
Pārdomām sekojoši skaitļi no Nordpool biržas ik mēneša Latvijas tirgus vidējo cenu tabulas . Elektroenerģijas cena 2021.g. janvārī vidēji bijusi 53.54 eiro par MWH , šogad - 143.81 e/mwh ; pieaugums 2,68 reizes . Augustā , pērn -87.32 e/mwh , šogad 467.75 e/mwh ,pieaugums 5,36 reizes !!! Valdība , izrādās ,tā dēvētajā "brīvajā tirgū" , kur birža nosaka finanšu kontraktu cenas nākamajai dienai , vadoties no robežcenu teorijas prasībām ,kas izrādās ir galēja augstākā cena , kur konkrētā preces tirdzniecība notiek pilnīgi citā izsoļu tirgū , nepārvalda situāciju ne teorētiski ,ne praktiski ,bet valdošā partija ir "zirgā " , jo dala palīdzību no budžeta un aizņēmumu finanšu resursiem .
Notiekošais elektroenerģijas ,gāzes un energoapgādes tirgos ,kas rezultējas "apdullinošā" elektrības ,gāzes un siltuma cenu pieaugumā ,kas mērāms lielumos līdz pat 10 REIZĒM . Rostovska izklāstā problēma , it kā būtu pārvarama ar decentralizētu energonesēju apgādes sistēmas izveidi . Bet kādam ir jābūt juridiskajam mehānismam , lai Latvija varētu izstāties no Ziemeļvalstu un Baltijas vienotās elektroenerģijas tirdzniecības ES regulu sistēmas . Kas notiks , ja pēkšņi nebūsim vienotā sistēmā ar Igauniju un Lietuvu , par Ziemeļvalstīm nerunājot ? Vai pret to , ar visu spēku neuzstāsies vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības lobijs ,jo Latvijā elektroenerģiju tirgo mazumtirdzniecībā 5 valstu 21 tirgotāji ! Tieši šie spēki ir tie , kas šodienas panikā gūst milzu ienākumus .