14.01.2020 Dienas personība ar Veltu Puriņu Komentāri (1-4)
av
Andris Vītols 14. janvāris

Ansis Bērziņš reāli nokļuva cietumā nevis par akmens mešanu SAEIMAS logā, bet par pretī runāšanu SISTĒMAI, kura pati bija lietā pieļāvusi kļūdas, par kurām jau tika rakstīts. Ja SISTĒMAI izrāda necieņu, norādot uz pašas SISTĒMAS kļūdām, tad TĀ - SIMBOLISKI soda pēc pilnas programmas.Savukārt tiesneses Bērziņas kukuļa lieta vispār līdz tiesai netika – SAVĒJIE kaut kā vienojās, TĀ -SIMBOLISKI demonstrējot, ka daži ir VIENLĪDZĪGĀKI. Apžēlojot A.A.Bērziņu, Egils Levits ir lēmis taisnīgi un simboliski, kā Latvijas TAUTAS prezidents.

av
Andris Vītols 14. janvāris

Tieslietu ”SISTĒMA” saudzēja deputāti, amatpersonu, SAEIMAS komisijas vadītāju Vinetu Muižnieci par APZINĀTU NOZIEGUMU, kurš izpaudās, kā deputātu NOLĒMUMA viltošana un slēpšana. Lēmums bija vērsts uz naudas lomas mazināšanu Latvijas politikā, uz godīgāku politisko procesu, bet V.Muižniece partijas sponsoru interesēs izdarīja noziegumu. Manuprāt V. Muižnieces foto vēl ir pie sienas SATVERSMES tiesā, tā demonstrējot SAVĒJO SISTĒMAS morāli, attieksmi pret SAVĒJO likumpārkāpumiem. Vienlaicīgi, ja SISTĒMAI (ne Latvijai, likumiem, bet ''savējo sistēmai'') izrāda necieņu, tad gan ”pants” atradās, lai A.A.Bērziņu sodītu pēc pilnas programmas. Lielajiem blēžiem nekādu ''probāciju'' nav jāapmeklē, jo lietas nenonāk pat tiesā.

av
Andris Vītols 15. janvāris

No vienas puses tai A.A.Bērziņa atbalstītajai jauktajai vēlēšanu sistēmai ir priekšrocības, tāpēc savulaik es to uzskatīju par labāku. Vienmandāta apgabalos nekad neievēlētu sliktus ākstus, futbolistus utt....No otras puses tie, kuri atbalsta šādu kārtību var būt vēlāk vīlušies (nesen Gruzijā bija lieli protesti pret šo sistēmu). Tagad apgabalā partijai A-7 vietas, B-4 vietas, C-2 v. D2 v. E-2v, F-1vieta. Ja pusi vēlētu vienmandāta apgabalos, tad var būt A-4vietas, B-2 v. C-1v, D-1v., pēc partiju saraksta. Vienmandāta apgabalos A-6, B-2 vietas.Varbūt labi, ja populārākā partija kopā iegūst 10 vietas 7 vietā, bet mazākās nesaņem neko.Teorētiski var būt ''otrādi'', bet tad būs vēl ''raibāka'' SAEIMA nekā tagad. Nekas nav ideāls. Es te tā nenopietni par svarīgo.

av
Andris Vītols 15. janvāris

Ansis kopš 13.janvāra tā sauktajiem grautiņiem ir mācījies un izdara pareizus secinājumus. Arī PSRS laikā daži neplānoti kļuva par disidentiem, ja pēc pārkāpuma ar sistēmu nesadarbojās, kā Bičkovičs un citi. Būdams ar saasinātu taisnīguma izjūtu Ansis nesadarbojās ar sistēmu, tāpēc bija spiests to SISTĒMU testēt no IEKŠPUSES. Disidenti arī visi nebija ''eņģeļi'', tāpat mežabrāļi, bet tagad SISTĒMA ar viņiem lepojas. Cik sapratu A.A.Bērziņš panāca, ka tagad ieslodījuma vietās atļaus lietot datoru (deputāti ''ārpusē'' par to nebija aizdomājušies). Arī par to paldies!