Diskusijas RigaTV24 Kārtības rullis 2019. gada 1. aprīlis
01.04.2019 Kārtības rullis 1. daļa

01.04.2019 Kārtības rullis 1. daļa

Viesos: Ineta Ziemele, Saulvedis Vārpiņš, Kristīne Līce un Gaidis Bērziņš
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

Tas arī ir tāds stils - visu novelt uz pagātni. Tajos laikos ne vien iekopēt nevarēja, bet arī nokopēt bija problēma, tāpēc rakstīja pēc iespējas īsi. Viena lieta, ja neprot vienkārši un saprotami uzrakstīt. Bet bieži apzināti vienkāršas lietas sarežģī, lai noniecinātu oponentu, lai ''cilvēks parastais'' apjuktu tajās atsaucēs , kuras pat sarežģīti atrast. Pat ja ''cilvēks parastais'' saprotami uzraksta, ka 2x2=4, arī tad Tieslietu ministrija var uzrakstīt, ka ''Jūsu iesniegums nav saprotams'', lai novilcinātu konkrētas atbildes sniegšanu, lai novilcinātu LĒMUMA pieņemšanu...

av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

Tiesām būtu mazāk darba, ja paša G.Bērziņa vadītā Tieslietu ministrija (TM) nevērstos ar KASĀCIJAS sūdzību tiesā, lai apstrīdētu MSIA''Konditoreja Daile'' bij. darbinieces tiesības uz atlaišanas pabalstu minimālās algas apmērā no darbinieku prasījumu GARANTIJU FONDA, kā to noteica likums 2010.gadā. Tiesa (AT) prasību noraidīja, bet Maksātnespējas administrācija un TM nevarēja pieļaut, ka darbiniece ''uzvar'' un ''nemācēja'' noskaidrot minimālās algas apmēru. Atkārtoti Tieslietu ministrija mūs pasūtīja uz tiesu, tiešām apzināti pasūtīja, jo tam nebija pamata, kā konstatēja Apgabaltiesa. Vai tā ir ''mana valsts'', kura sistēmiski ''čakarē darbiniekus'', par viņu pašu nodokļu naudu, vai ''zaļie cilvēciņi''?

av
Andris Vītols 2019. gada 3. aprīlis

I.Ziemele teica, ka ''...mēs varētu nošķirt valsti kā vērtību'', '''...cilvēktiesības ir tās vērtības''. ''mūsu valsts...ir tās vērtības''. Tātad atsevišķa ierēdņa, tiesneša lēmums nedrīkstētu graut manu ticību manai valstij. Ja man vienā rokā ir to nosaukto vērtību grozs, bet otrā rokā grozu ar taisnīgumu un tiesiskumu ņem nost, tad ir risks ''izbērt'' abus grozus. Ja MSIA''Konditoreja Daile'' darbinieki joprojām nevar saņemt administratora, tiesas atzīto 2010.gada darba samaksu, tad tā nav tikai dažu ierēdņu, tiesnešu kļūda, bet netaisnīgā ''savējo sistēma'' līdz pat Satversmes tiesai. Vai valsts, kurā gadiem pārkāpj mūsu cilvēktiesības var būt pilnā mērā ''mūsu valsts'' arī tiem, kuriem atņem tiesības uz īpašumu (algu), tiesības uz tiesu?