22.05.2020 Globuss 1. daļa Komentāri (1-3)
Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Runas ritēja raiti un klausīties brīžiem bija interesanti ,jo tika atklāta uzaicināto izpratne un Latvijā valdošais domāšanas stils un izpratne par notiekošo pasaulē . Pirmajā daļā uzjautrinājos klausoties Bogustova mēģinājumus uztiept viesiem pasen ievēroto viņa dīvaino uzskatu gūzmu ,šoreiz par nesaprotamu solidaritāti ,itkā pasaulē ar šo kaiti slimotu konkrēti kapitālisti ! Kaut kāda publikas masa šajā virpuli kopumā ir. Metos pārlasīt csb tekstu uz 11 lpp. par Materiālo nevienlīdzību Latvijā 2019.gadā . Tur dažādas tabulas ar LV salīdzinājumiem ES ietvaros.

Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Ka rakstīju agrāk, Latvijā konkrēti ir apmēram 235000 darbaspējīgu nabagu ! Nu lūk csb šo ainavu konkretizē ,piemēram , 2% nevar atļauties veļas mazgājamo mašīnu , 20% dzīvokļos tek jumts un mitras sienas , 13,3% nekad nav atļāvušies auto , 49,8% segt pēkšņus pat nelielus neparedzētus izdevumus ! Citā tabulā lasāms ,ka fantastiska ir sieviešu un vīriešu atalgojumu starpība . Vairum un mazumtirdzniecībā 19,7% ; veselības un sociālajā aprūpē - 18,4% ; finanšu sfērā pat 27,6% !!! Un tas te pat Latvijā ! Interesanti ,kāpēc nelūgt ziedot šeit tiem kuriem minimālais ienākumu līmenis uz cilvēku 218 e/m , bet ģimenē kur 2 pieaugušie un 2 bērni kopā 676 e/m ,tātad 169 e/m uz cilvēku . Domāju , Bogustovs nekad nelasa Latvijas oficiālo statistiku !

Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Nu labi nelasa ko raksta šeit uz vietas. Tad jāņem ,piemēram ,Daron Acemoglu un James A. Robinson grāmata - Why Nations Fail . The Origins of Power, Prosperity and Poverty . 650 lappusēs, 15 nodaļās tiek skaidrots , kā veidojas varas partijas un centri, kā labklājība un nabadzība . Un tieši Āfrikā ,Latīņamerikā , kas ir Ķīnas izaugsmes pamatā . Ļoti informatīvi un pamācoši teksti. 13.nodaļas virsraksts , Kāpēc valstis mūsdienās cieš neveiksmes. Apakšvirsrakstos mums vaigus svilinoši teksti. Loterija Zimbabvē , Bērnu "krusta ceļš" , Jaunais absolūtisms , Kāpēc nabadzīgās valstis kļūst vēl nabadzīgākas. Citā vietā - " Oligarhijas dzelzs likums" ,"Ieilgusī atpalicība " , Savi cilvēki tiesās " ...