22.05.2020 Globuss 1. daļa

22.05.2020 Globuss 1. daļa 3

Ieteikt
RigaTV24

Globuss

22. maijs Diskusijas

Pilni raidījumi

Pievienot komentāru
Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Nu labi nelasa ko raksta šeit uz vietas. Tad jāņem ,piemēram ,Daron Acemoglu un James A. Robinson grāmata - Why Nations Fail . The Origins of Power, Prosperity and Poverty . 650 lappusēs, 15 nodaļās tiek skaidrots , kā veidojas varas partijas un centri, kā labklājība un nabadzība . Un tieši Āfrikā ,Latīņamerikā , kas ir Ķīnas izaugsmes pamatā . Ļoti informatīvi un pamācoši teksti. 13.nodaļas virsraksts , Kāpēc valstis mūsdienās cieš neveiksmes. Apakšvirsrakstos mums vaigus svilinoši teksti. Loterija Zimbabvē , Bērnu "krusta ceļš" , Jaunais absolūtisms , Kāpēc nabadzīgās valstis kļūst vēl nabadzīgākas. Citā vietā - " Oligarhijas dzelzs likums" ,"Ieilgusī atpalicība " , Savi cilvēki tiesās " ...

Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Ka rakstīju agrāk, Latvijā konkrēti ir apmēram 235000 darbaspējīgu nabagu ! Nu lūk csb šo ainavu konkretizē ,piemēram , 2% nevar atļauties veļas mazgājamo mašīnu , 20% dzīvokļos tek jumts un mitras sienas , 13,3% nekad nav atļāvušies auto , 49,8% segt pēkšņus pat nelielus neparedzētus izdevumus ! Citā tabulā lasāms ,ka fantastiska ir sieviešu un vīriešu atalgojumu starpība . Vairum un mazumtirdzniecībā 19,7% ; veselības un sociālajā aprūpē - 18,4% ; finanšu sfērā pat 27,6% !!! Un tas te pat Latvijā ! Interesanti ,kāpēc nelūgt ziedot šeit tiem kuriem minimālais ienākumu līmenis uz cilvēku 218 e/m , bet ģimenē kur 2 pieaugušie un 2 bērni kopā 676 e/m ,tātad 169 e/m uz cilvēku . Domāju , Bogustovs nekad nelasa Latvijas oficiālo statistiku !

Avatar
Artūrs Ozols 23. maijs

Runas ritēja raiti un klausīties brīžiem bija interesanti ,jo tika atklāta uzaicināto izpratne un Latvijā valdošais domāšanas stils un izpratne par notiekošo pasaulē . Pirmajā daļā uzjautrinājos klausoties Bogustova mēģinājumus uztiept viesiem pasen ievēroto viņa dīvaino uzskatu gūzmu ,šoreiz par nesaprotamu solidaritāti ,itkā pasaulē ar šo kaiti slimotu konkrēti kapitālisti ! Kaut kāda publikas masa šajā virpuli kopumā ir. Metos pārlasīt csb tekstu uz 11 lpp. par Materiālo nevienlīdzību Latvijā 2019.gadā . Tur dažādas tabulas ar LV salīdzinājumiem ES ietvaros.

Gudrie paziņojumi!

Saņemt paziņojumu par jaunu video raidījumam: