15.02.2021 Kārtības rullis 2. daļa Komentāri (1-4)
ao
Arturs Ozols 16. februāris

Nav jau tā , ka neviens no runātājiem neko nesaprot . Arī tekstu klausītāji netver tikai "o , tie nu gan lamā valdību ,kādi malači " ! No korektuma viedokļa , neviens "lāpstu pa dziļu nespieda" . Problēma pavisam cita un raksturo Latvijas socioloģijas ,antropoloģijas un to ekonomisko pētījuma bloka visai dziļu atrautību no reālās pasaules faktisko notikumu dzinuļu konstatācijas un pielietojuma .Atklājas Latvijas uzņēmējdarbībā esošo cilvēku visai divdomīgā situācija . Viņus neklausās ! Bet kurus tad uzklausa ? Uzlūkojam ārzemju kapitālus pārstāvošās tabulas , Latvijas uzņēmējdarbībā 48 % kontrolē ārzemju kapitāls ar Uralhim priekšgalā un tirdzniecības monstriem Rimi un Maxima tur pat . Tātad kurus uzklausa ? Svešos lielos , vai lūdzēja roku pastiepušos bāleliņus !

ao
Arturs Ozols 16. februāris

Cits aspekts ir problēmas pozīciju "duļķošana" pamatīgi jaucot valsts uzdevumu loku ar uzņēmējdarbības problemātiku . Ko dzirdam ? Reirs un arī citi ministri , neatbalstot uzņēmējus un uzņēmējdarbību ! Ko nozīmē nemaz vai par maz atbalstīt šo grupu ? Valsts ar nodokļiem savāktos resursus pārdalīt par labu kādiem no ? Runa tātad par finanšu resursu pārdali un pat grantiem . Bet 2 gados Latvijas amatpersonu grupējums sekojot dolāra pasaules hegemona robežšķitņu veidošanas politikai , vietējo finanšu sektoru kā biznesu , ir noslaucījis no galda virsmas , ka kādas nelietderīgas drupačas .

ao
Arturs Ozols 16. februāris

Bet ,bet !!! Atveriet Latvijas miljonāru top - 100 ! Pirmie 4 , Esterkins , Fiļs Bernis , Suharenko - pārstāv finanses un apdrošināšanu , pirmie kuri pārstāv ražošanu - Adamovičs un Lipmans atrodas saraksta 9 un 12 vietās . interesanti ,cik no šī miljonāru simtnieka ,cilvēki ar kapitālu ,ir iesaistījušies Kameras darbā ? ja viņi nav iesaistīti ,,vismaz ražotāji , tad kādu kapitāla masu pārstāv Kamera ? Un jautājums Rungainim , kā teikts titros , investīciju banķierim .Kā valstisko problēmu izspriešanā ir iesaistīta visa viņa pārstāvētā nozare ?

ao
Arturs Ozols 16. februāris

Visbeidzot ! Te visi ,pa labi un kreisi , lama valdību un pat zīlē ,kad kritīs Kariņa valdība ! Bet kāpēc tai būtu jākrīt ? Cīnās ar covid sērgu ,visai pieņemami sadala valsts kasē savāktos resursus . Neesot ambīciju ! Nejauksim problēmas , es neredzu nevienu ambiciozi izteiktu uzņēmēju projektu . Bet vērtības rada tieši viņi eksportē un realizē ,jo Latvijas izdzīvošanas jautājums ir vismaz 70% saražotā eksports .