Kāpēc Inčukalna gāze nenāk pretī un neamortizē elektrības cenu kāpumu?

Kāpēc Inčukalna gāze nenāk pretī un neamortizē elektrības cenu kāpumu?

Viedokļus izsaka Aleksandrs Antonovs, partijas "Republika" valdes loceklis, ekonomists, starptautisko publisko investīciju eksperts un Krišjānis Feldmans, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs (JKP).
Ieteikt 2
Pievienot komentāru
Avatar
Armīns Drozds 2021. gada 21. decembris

kāds sakars Inčukalna pazemes gāzes krātuvei ar elektrības cenām? muļķu zemes politiķi nemaz nezin, ka vēl arvien nav izpildījuši savus solījumus un likvidējuši savu barotni OIK izskatā? un kāpēc gam pazemes gāzes glabātavas uzturētājam būtu jākompensē tā elektrības cena, ko muļķu zemes politiķi maksā aizrobežas piegādātājiem brīžos, kad savas elektrības trūkst? varbūt tomēr būtu laiks sākt pirkt lēto elektrību no Baltkrievijas, kamēr vēl tāda iespēja pastāv, savādāk vēl visas viņu rezerves tūlīt sagrābs Ukraina un mūsējie atkal varēs meklēt, kur iepirkt pa dārgo...

ao
Arturs Ozols 2021. gada 19. decembris

Kā noliktava , kura izīrē savas iespējas tirgotājiem, preces glabāšanai , var uzsākt rīkoties ar svešu preci ? Noteikt cenu !!! Šī ideja ,liecina par publikas totālu neizpratni par tirdzniecību preču biržās un kontraktu darbības realizācijas principiem . Diskusija var būt par gāzes tirgotāju konkrētu rīcību , veidojot spekulatīvu situāciju , kad kontraktu cena ir zemu cenu laikā iepirkts produkts ,kas tiek realizēts par cenām kuras izveidojušās biržā pēc 3 - 6 preces glabāšanas mēnešiem . Tas ir juridiski risināms jautājums ,iespējams , valdības lēmums par cenas terminētu , piemēram ,uz laiku līdz 4 mēnešiem , bloķēšanu noteiktā līmenī ,atļaujot uzturēt cenu laikā , kad biržas cena kritīsies ,lai izlīdzinātu pārdevēja un pircēju naudas plūsmas krīzes situācijā .