Štokenbergs par čekas maisiem: "Vērtīgāko aģentu vārdus esmu ieguvis no citiem avotiem" Komentāri (1-5)
Avatar
Kaput Moskva 2018. gada 28. decembris

Un savējo...?

av
Andris Vīksna 2018. gada 28. decembris

Esmu piedzīvojis padomijas laikus. Un, manuprāt, toreiz vislielākie maitas bija nevis čekas aģenti, bet gan OBHS (ekonomiskās policijas) aģenti. (Es toreiz trāpījos zem tādiem “āmuriem”). Tie biedri stučīja caur OBHS arī KGB. Un, VISI no tiem, kas, toreiz, ar spekulāciju pelnīja lielu naudu bija OBHS un, lielākā daļa, čekas aģenti. Kaut gan informāciju čekai sniedza caur saviem OBHS kuratoriem. Lielus spekulācijas darījumus, padomju vara atļāva darīt tikai savējiem. Tas nevarēja būt savādāk.

av
Andris Vīksna 2018. gada 28. decembris

Tādēļ man, piemēram, ir 100 % pārliecība, ka arī tas pats Andris Šķēle – veiksmīgais padomijas puķu tirgotājs – spekulants, ir daudz vairāk slikta izdarījis, kā tagad publiski ķengātās čekas “mazās zivis”. Zinu visu to, arī tādēļ, ka mans paziņa, no 2005 gada, ir viens no bijušajiem Latvijas OBHS priekšniekiem.

av
Andris Vīksna 2018. gada 28. decembris

Neatbalstu, bet, toreiz, augot padomijas diktatūrā cilvēks vienkārši, savu uzskatu un pārliecības par taisnīgumu (Vienas taisnības visiem uz pasaules) dēļ, varēja sadarboties ar čeku. Tos bīdīja uzskati. Daudzreiz, arī negribēšana Sibīrijā, kopā ar ģimeni, odus barot. Bet OBHS aģentus bīdīja tikai tieksme iedzīvoties. Nekas vairāk. Tādēļ, labāk būtu publicējuši OBHS stukaču kartotētu. Nevis, kā tagad, čekas Astoņkāja 100 daļu.

Avatar
V ilis Gutmanis 2018. gada 28. decembris

Ir divi varianti par tā sauktiem ČEKAS aģentim. Pirmais apšaut visus kas dzimuši līdz 1990 gadam tā sakot preventīvi tikt vaļā no aģentiem un iespējamiem aģentiem. Un otrais variants nosvilināt to makalatūru ap ko tagad ņemās un aizmirst izbeigt stulbās raganu medības.