Diskusijas RigaTV24 Mana Balss 2019. gada 27. oktobris
27.10.2019 Mana Balss 2. daļa

27.10.2019 Mana Balss 2. daļa

Raidījuma tēma: atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz 14. Saeimas ievēlēšanai.
Viesos: Liene Gātere, Arvils Ašeradens, Vjačeslavs Dombrovskis un Jānis Jēkabsons.
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2019. gada 27. oktobris

Lai mazinātu sponsoru ietekmi uz šībrīža lēmumiem un nākošajām vēlēšanām, papildus līdzekļi jāpiešķir skatot šo budžetu. Partijām jādod lielākas iespējas pašām nepastarpināti paust savu viedokli arī vēlēšanu starplaikā . Līdz šim priekšrocības bija tām partijām, kuras vēlēšanu starplaikā un vēlēšanu laikā saņēma lielāku privāto mediju atbalstu. Šlesera un Lemberga izdevumu R.Meļņiks un A.Daukšte cenšās cik var, lai partijas paliktu sponsoru atkarībā. Viņi un līdzīgi domājošie piesauc īpašos apstākļus, jo nepietiekot līdzekļu mediķiem, skolotājiem utt... Tāpēc jau nepietiek, ka ''citi'' apmaksā ''mūsu'' politiķus (partijas), nevis paši mediķi, skolotāji..pensionāri....Kā ''Mērnieku laikos'', mūsdienu ''gaitiņi'' tic, ka mūsdienu ''prātnieki'' dod naudu, lai patiesi palīdzētu...

av
Andris Vītols 2019. gada 27. oktobris

Piešķirot papildus naudu partiju darbam, vienlaicīgi paredzēts ierobežot lielo ziedojumu apmēru un stingrāk kontrolēt līdzekļu izlietojumu. Cik sapratu, tad Jāņa Jēkabsona iniciatīvā nav formulēts viedoklis par šīm likumos paredzētajām izmaiņām. 'Tātad iniciatīva nav tā sagatavota, lai to varētu sekmīgi aizstāvēt SAEIMĀ. Pats iesniedzējs jau arī šīs pārraides beigās izteica šaubas, viedokli savu, ka iniciatīvu vienalga noraidīs. Sanāk, ka iniciatīvas iesniegšanas mērķis ir pats process, kura laikā visi iniciatīvas atbalstītāji var celt savus reitingus (zinot, ka 80% vēlētāju neatbalsta līdzekļu piešķiršanu).

av
Andris Vītols 2019. gada 28. oktobris

Pieņemsim, ka kāda koalīcijas partija atbalsta iniciatīvu. Pieļauju, ka iniciatīvas noraidīšanai trūkstošās balsis ''iedotu'' partija ''SASKAŅA'', lai gan te partijas pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis runā to, ko grib dzirdēt vairākums vēlētāju. Pavērosim, vai ''SASKAŅA'' un ''ZZS'' atteiksies no papildus piešķirtajiem līdzekļiem līdz nākošās SAEIMAS ievēlēšanai..... Manuprāt būs kā ''jūrmalgeitā'' - kur - '' paņēma un uzmeta''. Citi tiks vainoti, ka ''SASKAŅA'' un draugi ..PAŅĒMA.