08.09.2023 Nedēļa. Post scriptum. 2. daļa Komentāri (1-4)
Avatar
Artūrs Ozols 9. septembris

I daļu klausījos ar visdziļāko intresi . II daļa arī lika domāt ,tomēr pārdomas par krievu valodu pieņēmu ļoti rezervēti . Tas ka Rietumu valstīs dzīvo ievērojama apjoma krievu kopienas nenozīmē ,ka tajās valstīs šai valodai ir kāds īpašs svars. Pārdesmit izcili literatūras un simfoniju darbi ir ļoti neliels apjoms no pasaules kopuma . Visā pārējā meklējumi krievu tekstos ir kavējums laikā , jo tulkojumi parādās ar 8-15 gadu laika nobīdi . Zinātniski tehniskajā literatūrā un dažādos projektu darbos milzīgs ir krievu zinātniski tehniskās spiegošanas uzslāņojums . 90-to ,2 tūkstošo gadu sākuma krievu literatūrā par to viņi paši lieloties ir sarakstījuši veselu kaudzi grāmatu . Vienīgi angļu valoda interesentus notur pasaules strāvojumu ikdienā .

Avatar
Eriks Mednis 11. septembris

Pasaules literatūrā no krieviem augstu vērtēts ir tikai Dostojevskis, pārējos virsotnē diezko nemana. Pēc krievu akadēmiķa Ponasenkova teiktā, Puškins ir "pārspēlējis" franču romānus kā arī no franču valodas "pārcēlis" uz krievu vārdus, kuru krieviem nav bijis, lai varētu veidot eiropeisku literatūru.

Avatar
Valters Korālis 11. septembris

Pirms pāris gadiem vai vēl nesenāk par manu vai līdzīgi domājošo viedokli vairums sabiedrības smējās. Bet tagad katrs UZ un ZEM savas ādas ir ir izmēģinājuši kas ir kas. Prieks, ka radošā inteliģence dažviet sāk pamosties. Paldies, Gundars Āboliņš​ , par skaidru valodu!

Avatar
Sandra Bišofa 11. septembris

Te glupums ar pārgudrību mijās.

Avatar
Rust Cohle 12. septembris

Rusificētais. Krievi ar saviem pieminekļiem un ielu nosaukumiem norādīja uz savas valodas un kultūras pārākumu, un rusificētais Gundars Āboliņš tam naski piebalso. Cilvēks gados, šķiet, ka tik daudz prātam jābūt, lai to saprastu un izbeigtu siekaloties uz visu krievisko, un beidzot izrauties no krievu valodas un kultūras žņauga. Bet tādi noderīgie idioti, kā viņš, ir kremlim uz roku, kritīs un celsies pār veļikij russkij jazik. Latviešu rusifikācijai ir katastrofālas sekas. Laiks skatīties uz rietumiem, nevis stulbi blenzt uz austrumiem! Ne krievu valoda, ne kultūra nav pārāka, lai Latvijā būtu viņu