Sabiedrībā pieklibo tiesiskuma kultūra, vērtē Ziemele

Sabiedrībā pieklibo tiesiskuma kultūra, vērtē Ziemele

Kāda ir galvenā tiesiskuma problēma Latvijā? Komentē Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2020. gada 13. janvāris

I.Ziemele teica, ka ... ''palīdzība vājākajam tas ir pašsaprotamība''. Mana pierede liecina par pretējo. Sekojot ES regulai tika izveidota Maksātnespējas administrācija (lai palīdzētu darbiniekiem, to darba devēju maksātnespējas gadījumā). Ja darbiniekem nepalīdz, tad jātiesājas ar Tieslietu miistriju. Darbinieces V.Vītolas tiesības saņemt atlaišanas pabalstu atzina Apgabaltiesa. Tieslietu ministrija iesniedza KASĀCIJAS sūdzību, lai neizmaksātu GARANTIJU FONDA līdzekļus minimālās algas apmērā. Arī pēc AT SENĀTA nolēmuma visu minimālo algu atļāvās neizmaksāt, bet SŪDZĪBAS noraidīja, ''pasūtīja'' uz tiesu (tiesa atzina tiesības saņemt no FONDA visu minimālo algu). Tāda lūk reālā palīdzība vājākajam !

av
Andris Vītols 2020. gada 13. janvāris

I.Ziemele teica, ka ... ''palīdzība vājākajam tas ir pašsaprotamība''. Par darbiniekiem tika maksāti nodokļi un arī ''riska nodeva'', lai uznēmuma maksātnespējas gadījumā daļēji izmaksātu darba samaksu no darbinieku prasījumu garantiju fonda (FONDA). Darbinieki likumu normas nepārkāpa, savlaicīgi vērsās iestādēs, tiesās, kur tika atzīti darbinieku/kreditoru prasījumi. Līdzekļus no FONDA daļā par darba algu nepiešķīra, jo FORMĀLI TIKAI ADMINISTRATORS drīstot iesniegt TO iesniegumu piešķirt. V.Vītolai esot tiesības saņemt FONDA līdzekļus, bet NE LŪGT PIEŠĶIRT. Tiesas vadījās no likuma ''burta'', bet ne no likuma MĒRĶA - PALĪDZĒT. Satvermes tiesa nevēlējās tos likuma robus labot - A.Laviņa vadītā KOLĒĢIJA pieklā'jigi ''pasūtīja''. Karteļa solidaritāte !

av
Andris Vītols 2020. gada 13. janvāris

I.Ziemele norādīja, ka esot ĻAUNPRĀTĪGI, egoistiski prasījumi, kurus esot pamats noraidīt, lai netērētu valsts resursus. V.Vītolas tiesās atzītais darbinieces/kreditores prasījums arī sanāk, ka bijis ĻAUNPRĀTĪGS, jo tika noraidīts, neļaujot pat tiesā aizstāvēt savas tiesības uz darba algu no FONDA.....Ja prasīt minimālo algu (pēc 2010.gada lik.normām vairāk nedrīkst izmaksāt) ir ĻAUNPRĀTĪBA, tad sanāk, ka mediķu prasības ir NOZIEGUMS, jo prasa daudzreiz vairāk par minimālo algu. Starp citu darbinieki neprasa no VALSTS, bet no ''apdrošināšanas'' FONDA, kurā viņu darba devējs veica iemaksas. Starp citu ''izglītotie neģēļi'' gribēja sev palielināt algas no tā FONDA piesavinoties ''ietaupītos'' līdzekļus.