Diskusijas RigaTV24 Naudas cena 2022. gada 17. augusts
17.08.2022 Naudas cena 1. daļa

17.08.2022 Naudas cena 1. daļa

Pārtikas cenas: pagaidām nekas iepriecinošs

Viesi:

Inguna Gulbe,
Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Jānis Eglīts,
Zemkopības ministra biroja vadītājs (NA)

Raimonds Okmanis,
veikalu tīkla "Lats" valdes priekšsēdētājsProjektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Naudas cena" saturu atbild AS “TV Latvija”.
Ieteikt 2
Pievienot komentāru
Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 18. augusts

Latvijas rūpniecības gada apgrozījums 2021.g. bija 9,5 miljardi eiro , eksports bija - 67,5% . Tabula vēsta ,ka rūpniecības apgrozījuma apjomā , pārtikas ražošana veidoja - 11,7% apjoma, ar eksportu 41,6% . 20,3% ražošanas apjoma pieder koksnei un visu tipu koksnes izstrādājumiem Visi pārējie ražošanas virzieni Latvijā drūzmējas pie skaitļiem 2 - 4 % un faktiski ir ļoti mazu mērogu ražošana .Protams ,ir labi ,ka lietuviešu pārņemtā Ķekava dod darbu apkārtnes iedzīvotājiem ,bet kas notiek ar Latvijas kapitālu ? Apzīmējumi uz kartes izsauc pārdomas , zemes gar Austrumu robežu milzu apjomos kontrolē zviedru un dāņu kapitāls ,visu no Lietuvas, Dobeles virzienā pārņem lietuviešu firmas ,bet lietuviešu privātie apdzīvo jūrmalu no robežas līdz Kolkai un pat tālāk !

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 18. augusts

Būtisks netika pateikts nekas ,tikai daži interesi izraisoši piemēri. Kad tika mēģināts teikt ,ka Latvijas produkts pārtikas plauktos lielveikalu ķēdēs ir speciāli jāmeklē ,Puče ar " ej nu ,ej nu" , veiksmīgi noslāpēja šo domu ,atklājot ,ka nezina ,kas ir kas ! "Limbažu piens" , īpašnieks jau ilgāku laiku dzīvo Honkongā .Uz alus pudeles ar uzrakstu "Aldaris" ,ne vārda ,ka tas Carlsberg grupas uzņēmums un tirgo pārsvarā Igaunijā ražotu dzērienu . Un kam pieder "Lāčplēsis" . kam "Dobeles dzirnavnieks" ? Tika teikts - "giganti cenu karos " . Rimi apgrozījums bija 946 miljoni eiro ,Maxima - 878 miljoni ,bet Lats tīkla skaitlis tika nepateikts . Divu gigantu gada apgrozījums 1,82 miljardi eiro ir lielāks par visu Latvijas pārtikas rūpniecības gada apgrozījumu ,kas 1,5 miljardi eiro.