Diskusijas RigaTV24 Kārtības rullis 2020. gada 15. jūnijs
15.06.2020 Kārtības rullis 3. daļa

15.06.2020 Kārtības rullis 3. daļa

Viesos: Jānis Bernāts, Jānis Vētra, Ilmārs Dūrītis un Ilga Šuplinska
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
Avatar
Jānis Spīčs 2020. gada 19. jūnijs

Šuplinska sāka savu reformu. Tūliņ augstskolu aizsēdējušies un savā domāšanā sastinguši, bet naudas kāri un veikli shēmotāji augstskolu veči nostājas kā siena: “Nē Šuplinskas un JKP reformām! Vajag, bet ne šitādu!” Kāds jau rakstīja agrāk, ka Latvijas debesis ir tik zemas, ka aiz tām var aizbāzt karotes ar kurām tikko strēba kāpostus. Un tā viss pie kā ķeramies klāt.

Avatar
Jānis Spīčs 2020. gada 19. jūnijs

Latvija ir dīvaina valsts ar dīvainu ierēdniecību un partiju sistēmu. Šo cilvēku dīvainību apraksta Kafka savā romāna “Pils”. Mēs visi dzīvojam vēl briesmīgākā stagnācijā nekā Brežņeva laikos. Un visi saprot, ka attiecības un domāšana sabiedrībā ir jāmaina. Bet… tikko kāds drosminieks uzsāk kādu reformu, kā Pūce novadu reformu tā tūlīt 42 pagastveči un vēl citi noklusētie prezidentam vēstuli. Atcelt reformu. Reforma ir vajadzīga, bet ne tāda kādu veido. Jau pašā sākumā es rakstīju. Redzēsiet! Reforma beigsies ar to, ka pāries no 119 uz 102 pašvaldībām.

Avatar
Jānis Spīčs 2020. gada 19. jūnijs

Mēs 30 gados esam izveidojušies par formālisma Lielvalsti. Ja šādā formālisma Lielvalstī ielaidīs kaut kādu skaistu vīziju, es baidos tur otrā galā ārā iznāks kaut kas cits [pagale vai klucis]. Lai kādas stratēģijas īstenotu tur jābūt atbildīgiem cilvēkiem kas strādā ar iniciatīvu. Nevis nepārtraukti vadoties no kaut kādiem paragrāfiem. Nevis visu laiku skatoties pār pleciem atpakaļ, ko teiks Valsts pārvalde. Ja salīdzina mūsu valsts pārvaldi ar, piemēram, Zviedrijas valsts pārvaldi, tur nevalda tāds formālisms. Arī citās Eiropas valstīs kurās nevalda tāds formālisms. Tā Edmunds Krastiņš.