Artis Kampars skaidro, kā francūži raugās uz karu Ukrainā Komentāri (1-2)
Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 22. jūnijs

Ar Franciju nav vienkārši . Īpaši no Latvijas skata punkta, jo šeit pilnīgi visa vēsture cita. Saskaņā ar pašu francūžu pētnieku pausto , Francijai raksturīga nostalģija pēc komunisma. Un tas no Parīzes komūnas laikiem, jo komunisma rēgs pa Eiropu klīst no šī notikuma un vietas laikiem . Nespēju skaidrot kāpēc ,bet francūži ir fanātiski antiamerikānisti ! Viņiem nepatīk amerikāņu uzturētais pasaules tirgus modelis ,nepatīk dolārs un tie lepojas ,ka savulaik prezidents de Gols esot aizsūtījis kuģi ar dolāru kravu , apmaiņai pret zeltu - štatos . Daļa uzskata ,ka francūži ir īpaša nācija kurai piemītot mesiānisma gars . Uz šādas bāzes fona , turienes politiskās vides kustības izskatās savdabīgi .

Avatar
Jānis Spīčs 2022. gada 22. jūnijs

Mjā! Kauns francūžiem. Viņi nedara tā kā to dara latvieši. Liberālie latvieši visu savu neatkarību atdeva amerikāņiem. Un pašlaik jau, izmantojot karu Ukrainā, vēlme ir radīt likumdošanu: Ja kāds latvietis uzdrošināt kritizēt amerikāņus, vai kaut ko labu pateikt par Krieviju, šāds īpatnis ir steidzami jāizolē aiz dzeloņdrāšu žoga. Tāds ir liberālais latvietis. Francūži ir brīvību mīloša tauta. Viņi ciena savu brīvību un neatkarību. Tam nav nekāda sakara ar šeit liberālā latvieša viņiem komunisma ideju piedēvēšanu. Tā ir latviskā muldēšana.

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 23. jūnijs

Ne jau latvietis piedēvē francūžiem komunisma ideju . Parīzes komūna ir notikums par kuru latvietis uzzināja stipri vēlāk . Atvērsim franču apskatus par pēdējo velēšanu ciklu aprīlī - jūnijā , tur milzīgs balsu skaits par kreisajiem un galēji kreisajiem !

Avatar
Artūrs Ozols 2022. gada 23. jūnijs

Pēc 1944 .g . augusta ,kad amerikāņi atbrīvoja Parīzi no hitlera okupantiem ,25 gadu garumā gandrīz visu valdību sastāvos bija ministri - komunisti . Tā vēlēja demokrātiskajā Francijā ! Tur nu latvieši nebija pat tuvumā ...

Avatar
Jānis Spīčs 2022. gada 22. jūnijs

Francūzis - brīvs un neatkarīgs cilvēks kopš Revolūcijas laikiem. Liberālais latvietis - vācu baronu selekcionēts medību suns, kuram vienmēr ir bijis vajadzīgs saimnieks. Pašlaik tas ir amerikānis. Brīvība latvietim ir nicināma parādība. Vardarbīgi uzspiesto LGBTQ+ ideoloģiju liberālie latvieši pieņem kā aplaimojumu!