19.11.2020 Preses klubs 3. daļa Komentāri (1-4)
Avatar
Jānis Spīčs 20. novembris

Malacis, Jāni Turlaj, pagaidām par divām lietām. 1. Par to, ka izgaismoji stāvokli Latvijā par ierēdniecību un birokrātiju , kas Latvijas Valstij ir kā akmens kaklā slīcējam. Varbūt tikai par maz pateici un par maigi. Ka Latvijas atpalicības pamatā ir ierēdņu drosmes un iniciatīvas absolūts trūkums. Jo ikviens baidas kļūdas dēļ zaudēt ienesīgo 3000 eiro vērto vietu. Tāpēc mums neviena iniciatīva netiek virzīta uz priekšu un nenotiek nekāda attīstība. Mēs savā Latvijas valstī kopējam Brežņeva laiku atpalicību un stagnāciju kā LPSR. Konkrēti Jasinkevičam pakļautajās bērnu audzināšanas iestādēs darbinieks nedrīkst pagriezt kaklu ne pa labi, ne pa kreisi, bez priekšnieka atļaujas. Citādi tiksiet padzīti no darba.

Avatar
Jānis Spīčs 20. novembris

Konfliktā ar audzēkņiem, netiek pedagoģiski izskatīta neviena lieta, lai troksnis neizietu uz āru. Bet vienalga kāds iemesls, šais situācijās darbinieks zaudē darbu zibenīgi. Tāpēc tik milzīga nekvalitatīvu kadru maiņa. Un priekšnieks vēl lepojas: "Dzelžaini nepildīsiet vadības rīkojumus - tiksiet atlaisti! Aiz vārtiem rindā stāv vēl desmit tādi." Bērnu audzināšanas iestādēs kapitālisms plosās tā viskroplākajā veidā. Cilvēcības nekādas. Darbinieks patiesībā ir beztiesisks, lai ko ierēdnis arī nestāstītu.

Avatar
Jānis Spīčs 20. novembris

2. Par reģionālo attīstību. Tos čangaļus jau var laupīt. Krievijai jau īstenais letiņš izdarīt neko nevar. Abreni atņēma un viss. Bet tos latgaliešus jau neviens neaizstāvēs tāpēc var no viņiem ņemt, cik grib. Tāpēc Varakļānu izrādās ir Vidzeme. Atašiene Zemgale, Aizdaugava aiz Krāslavas Kurzeme. Bet čangaļi lai sēž savā Ludzā.

Avatar
Jānis Spīčs 21. novembris

PS Ja vēl ņem vērā, ka Latvijā ierēdņu armiju veido ap 1/3 iedzīvotāju un katram alga ir no 2000 un uz augšu, tad varat iedomāties kāds slogs tas ir Latvijas budžetam. Bet darba rezultātu - nekādu!

av
Andris Vītols 21. novembris

Visi tomēr nav ''slogs budžetam'', visi noteikti nesaņem virs 2000, arī 1000 nesaņem... Pats esmu saskāries ar labi strādājošiem ierēdņiem, gan ''izglītotiem neģēļiem'' (Maksātnespējas administrācijā, Tieslietu ministrijā). Vispārināt nav pareizi - tā darbu, attieksmi pret ''klientiem''... neuzlabot. Tā ķēdīte sākas no vēlētājiem...deputātiem...SAEIMAS ... VALDĪBAS ... līdz ierēdņiem. Teorētiski vēlētājs ir darba devējs no deputāta... līdz ierēdnim, bet praksē tas nedarbojas. Pamatā deputāti nobalso par ierēdņu (SISTĒMAS) piedāvājumu, nevis paši nosaka ''dienas kārtību'', jo to pamatā nespēj savēlētie ''gudrīši''.

av
Andris Vītols 22. novembris

Daudzi sašutuši, ka ''Zolitūdes lietā'' attaisnoti BŪVVALDES ierēdņi, kuri ''parakstīja'' projektu. Tiesa paskaidroja, ka normatīvie akti netika pārkāpti, jo ne BŪVVALDES ierēdņiem, ne ''ekspertam Gulbim'' reāli LIKUMS NELIKA veikt ēkas nesošo konstrukciju nestspējas aprēkinus (secīgi Sergeta kļūda netika novērsta). Bijušais deputāts Andris Bērziņš (tas, kurš Prezidents tad bija) piesauca ''nevainīgu cilvēku slepkavību'', bet PATS LĪDZVAINĪGS (kā arī citi deputāti...partijas), ka NEPILNĪGU LIKUMU dēļ ... notika šī traģēdija. Tika izveidota arī SAEIMAS izmeklēšanas komisija, kurai tā kā vajadzēja konstatēt SAEIMAS atbildību cilvēku nāvē...

av
Andris Vītols 22. novembris

Varbūt ne visi piekritīs, ka SAEIMA līdzvainīga traģēdijā, ka ļikumu ''robi'' rada šādas sekas. Lai paskaidrotu likumu normu nozīmi ... saistībā ar drošību pieņemsim, ka ''iztrūktu'' likumos noteikts pienākums '''veikt automašīnu tehnisko apskati'' ... Vairākums piekritīs, ka šāds likuma ''robs'' samazinātu drošību uz ceļiem, jo ne visi savlaicīgi pamanīs un novērsīs mašīnu defektus... Būvniecības nozarē ''tehniskā apskate'' notika formāli, jo LIKUMS to pieļāva.