Diskusijas RigaTV24 Kārtības rullis 2020. gada 23. novembris
Kalviņš: Esam sapratuši, ka Covid-19 nekas tik īpašs nav

Kalviņš: Esam sapratuši, ka Covid-19 nekas tik īpašs nav

Komentē akadēmiķis, profesors Ivars Kalviņš.
Ieteikt 7
Pievienot komentāru
Avatar
Marutta A 2020. gada 3. decembris

Taču ar testa manipulēšanu un mītu par "nāvējošo" vīrusu tiek maldinata sabiedrība un bāzēti ierobežojumi. Dienas citats: "Ar jebkuru saaukstēšanās vīrusu mēs saslimstam atkārtoti. Ja ar imunitāti ir ok, reizi N gados, ja nē - pat vairākas reizes gadā. NU KĀ VAR cov19 piedēvēt taisni mitoloģiskas īpašības, ja evolucionāri un ģenētiski tas ir ārkārtīgi tuvs ikdienišķajām koronām. Tas ir tā, it kā pēkšņi kāda ābolu šķirne sāktu augt pākstīs un attīstīt ērkšķus."

jr
janis rescevskis 20. janvāris

Saprotu ka vienpersoniski netiek pieņemti šie lēmumi par ierobežojumiem, bet bļin man jāstrādā ar cilvēkiem, man vajag bikses! Varbūt aicināt visus tagad caurās zeķes, vecās apenes un caurās bikses un jakas izgāzt ar kraviniekiem pie prezidenta pils, lai šuj ar savām rociņām baltajām ua nevaru nopirkt?!... Ticiet man, esmu salīdzinoši mazss un melns, bet ietekme man ir liela, varu to noorganizēt 4 stundās...

Avatar
Marutta A 2020. gada 3. decembris

Bezsimptomu pozitīvi testētos nedrīkstētu pieskaitīt "saslimušajiem", jo pat testa anotācijā, ko var atrast FDA jeb ASV Pārtikas un Zāļu aģentūras lapā atrodamajā COVID-19 testa lietošanas instrukcijā “CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel”, lasām- Vīrusa RNS noteikšana ar šo testu nepierāda infekciozā 2019-nCoV vīrusa klātbūtni, kā arī neapstiprina, ka šis vīruss ir klīnisko simptomu cēlonis Šis tests nav paredzēts 2019-nCoV vīrusa infekcijas monitorēšanai (novērošanai) vai ārstēšanai Šis tests neizslēdz slimības, kuru avots ir citi bakteriāli vai virāli patogēni. No šī saprotam, ka COVID-19 noteikšanai izmantotais tests var būt pozitīvs arī citu bakteriālu vai vīrusu infekciju gadījumā.

Avatar
Marutta A 2020. gada 3. decembris

Pasaules banka zīmē grafikus un valdība tos pilda. Apskatamies: ww.worldometers.info/coronavirus/country/latvia/ šībrīža dati, tātad mums skaitās no kovida miruši 253 cilvēki (uz šodienu). Tālāk zemāk opcija "Projections", atveram saiti; https://covid19.healthdata.org/latvia?view=total-deaths&tab=trend redzam, ka uz 1.martu jābūt 1020 mirušajiem (plānots ?!). Apskatam citus grafikus, redzam kad būs (Viņķeles terminoloģijā) "pīķis". Tas plānots janvāra beigās Februāris, kad katru dienu tiks ziņots par vismaz 1860 "saslimušajiem". Tas, ko viņi sauc par projekcijām un scenārijiem, ir jāsauc par prediktīvo programmēšanu - plānoto afēru caur testiem un histērijas izplatīšanu medijos, pielīdzinot viltus pozitīvos (tas ir bezsimptomu pozitīvi testētos) reālai saslimstībai.

av
Andris Vītols 2020. gada 6. decembris

Kāds ir Jūsu komentāru mērķis ??? Var jau norādīt mediķu un politiķu pieļautās kļūdas vai norādīt, ka uzrādītie dati nav precīzi, bet nav pamata rakstīt, ka tiek maldināta sabiedrība. Ja daži testi nav precīzi, tas neliecina par kādu ļaunprātību. Ja kāds apgalvo, ka Covid-19 ''nav nekas īpašs'', tad var doties palīgā mediķiem aprūpēt saslimušos. Varbūt esot pie slimajiem Jums neliksies, ka mediķi melo par vīrusa bīstamību (varēsiet arī masku nelietot, lai pierādītu vīrusa ''parastumu''). Izskatās, ka Jums citu cilvēku dzīvība ... nav nekas ...īpašs.