Diskusijas RigaTV24 Ēdiens kā zāles 2019. gada 7. februāris
07.02.2019 Ēdiens kā zāles

07.02.2019 Ēdiens kā zāles

Raidījuma tēma: zivju konservi.
Viesos: topošā uztura speciāliste Juta Golubova.
Ieteikt 4
Pievienot komentāru
Avatar
Elita Celmiņa 2019. gada 7. februāris

Šodien (7-jan) raidījumā dažas dzirdētās frāzes: • VINŠ ir sasmalcināts… (par tunča konserviem) • ar ko VIŅI atšķiras… (par zivju konserviem) • VIŅA ir ļoti sāļa… (par siļķi) • VIŅA mums ir piesārņota… (par Baltijas jūru) utt.,utt.

Avatar
Zane Timpare 2019. gada 19. februāris

Latviešu valodas gramatikā un stila izjūtā mums visiem vēl ir daudz kas uzlabojams. Cik nopratu no jūsu rakstītā, saturiski pret Jutas (nevis Intas, kā viņu dēvējat) stāstīto jums pretenziju nav, vairāk pret to, ka viņa vēl ir studente. Jā, piekrītu jūsu izvirzītajiem pieļāvumiem, ka Juta ir talantīga un apzinīga. Man tiešām patīk, kā topošās studentes gatavojas raidījumiem, meklē un gatavo informāciju, lai skatītājiem tā būtu jauna un noderīga. Tāpēc nevarēšu piekrist izteiktajiem apgalvojumiem, ka ar citiem sarunājos “ar citu ieinteresētību”. Man ļoti patīk sarunāties ar jauniem, talantīgiem cilvēkiem, patīk viņu domu gājiens un skatu punkts, jaunības elpa. Turklāt jau pēc pāris mēnešiem topošās studentes, kas viesojas raidījumā, būs diplomētas uztura speciālistes.

Avatar
Elita Celmiņa 2019. gada 7. februāris

Jūs, Zane Timpare, pavisam ar citu ieinteresētību sarunājaties ar zinošiem, profesionāliem sava aroda/nozares speciālistiem. Skatoties Jūsu raidījumu, man kā ierindas skatītājam, nav vēlmes atrasties eksāmena komisijas sastāvā. Topošo uztura speciālisti – Intu Golubovu, redzu Jūsu raidījumā otro reizi. Pieļauju, ka studente ir apzinīga, sekmīga un talantīga savā izvēlētajā profesionālajā jomā. Tomēr, skatoties un klausoties, ļoti traucē jaunkundzes runas stils. Būtu ieteicams lietot personas vietniekvārdu VIŅŠ, VIŅA runājot par dzīvām būtnēm, bet norādāmo vietniekvārdu TAS, TĀ – runājot par priekšmetiem, parādībām, nedzīvām būtnēm.

Avatar
Elita Celmiņa 2019. gada 7. februāris

Cien. raidījuma vadītāja, Zane Timpare! Skatoties dažus Jūsu veidotos raidījumus, nepamet sajūta, ka studijā tiek aicinātas Jūsu studentes/skolnieces, lai nokārtotu kādu ieskaiti vai eksāmenu uztura teorijā. Raidījums tiek konstruēts kā jautājumu un atbilžu dialogs. Īpaši uzkrītoši tas ir pamanāms, kad studijā tiek pieaicinātas TOPOŠĀS uztura speciālistes. Jaunkundzes lielākoties atbild uz raidījuma vadītājas uzdotajiem/uzvedinošajiem jautājumiem.: Zane Timpare: “Kā izvēlēties zivi?” Inta Golubova: “Es domāju…”……..” Zane Timpare: “Vai Tu varētu ieskicēt…………….?” Seko atbilde… Utt., utml.