17.01.2022 "Cenu šoks" - elektroenerģijas cenas Latvijā 1. daļa Komentāri (1-5)
Avatar
Kārlis Sergejevs 17. janvāris

Nu ja dzīvo pilī , ar tādu elektrības patēriņu , un vēl pērk biržā - tad protams 16 eiro ir maza atlaide = bet nevajag TĒLOT NABADZIŅU !

ao
Artūrs Ozols 17. janvāris

Neuzskatu ,ka saruna bija problēmu risināt rosinoša. Vienas partijas skaidrojums.

ao
Artūrs Ozols 17. janvāris

Energonesēju cenu problēmas ass ir tirdzniecība biržā un tai piesaistītā tirgus organizācija Latvijā . Elektroenerģijas pieprasījumu valsts var šobrīd nosegt par 80%. Cenu šeit veido Latvijas HESu un TECu ražošanas pašizmaksa + peļņa . Mums cenu nosaka no Oslo , ne jau risinot Latvijas problēmas . Te vairāki varianti ,bet ,ja nu nekādi nevar ,tad 20% vajadzētu pirkt par Nordpool vidējo ! Bet mums izveidots tā ,ka tirgo" brīvais tirgus" un šo 42 tirgoņu kombinācijas ir padarītas par "svēto govi" kur neko koalīcija mainīt nedrīkst . Tie tad ir saslēguši līgumus un pērk un pārdod !

ao
Artūrs Ozols 17. janvāris

Raidījuma vadītājam iesaku uzaicinātajiem stāstīt par tirgus organizāciju Latvijā , atklāt visas šīs iepirkumu nejēdzības biržā . Konkrēti jautājumi . Kas valstī ir elektroenerģijas vairumtirgotāji ? Kas un kāpēc Daugavas HESu ļoti lētas pašizmaksas strāvu pārvērš dārgā Biržā rītdienai izsolītam apjomam un tur noteiktajā cenā ? Bet varbūt tur izsola koncerna piedāvāto apjomu ? Tad, protams, ,cita šejienes vidējā pašizmaksa. Kā un kad Latvijas 42 mazumtirgotāji piekļūst tirgojamajam apjomam ? Viņiem nav strāvas par šejienes izmaksām ,viņiem cenas no biržas ? Kāpēc valdība atļauj spekulēt mazumtirgotājiem gan elektrības ,gan gāzes tirgū , un tērē budzeta resursus sociālā taisnīguma meklējumiem !

es
Egor Sokol 18. janvāris

Надеюсь они обанкротятся рано или поздно.....