Rīgas ostā tiek sagaidīts ekspedīciju kruīzu flagmanis Nacional Geographic Explorer

Rīgas ostā tiek sagaidīts ekspedīciju kruīzu flagmanis Nacional Geographic Explorer

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Rīgas ostā atkal sagaidām ekspedīciju kruīzu flagmani National Geographic Explorer, kas viesiem, galvenokārt amerikāņu tūristiem, piedāvā daudzveidīgas iespējas izzināt Baltijas jūras reģionu.

Pasažieri, kuri ceļo ar National Geographic Explorer nav tipisks tūrists, viņi ceļo ar mums , jo ir ieinteresēti vietējā kultūrā, tās tradīcijās, arhitektūrā. Viņi vēlas izprast vietu, kuru apmeklē. Mēs cenšamies pasažieriem piedāvāt daudz dažādu pieredžu : mēs runājam par reģiona savvaļu, runājam par vēsturi. Mums uz kuģa ir arī kultūras speciālisti. Es, piemēram, esmu mūzikas speciālists - etnomuzikalogs, stāstu par dažādo mūziku, kura nāk no Baltijas reģiona vietām, kuras apmeklējam.

Kruīzu segmentā visā pasaulē aug interese pēc personiskāka tūrisma piedāvājuma krastā. Arī Rīgā kruīzu pasažieri papildu pilsētas apskatei augsti novērtē iespēju piedzīvot autentiskas pieredzes – satikties ar vietējiem, īpašās tūrēs iepazīt mūsu arhitektūru, kultūru, tirgu, garšas vai eko saimniecības. Tā neapšaubāmi ir lieliska iespēja arī Rīgai, tās gidiem, transporta uzņēmumiem,Latvijas ražototājiem, muzejiem, restorāniem un citiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

Katrā valstī, kur National Geographic Explorerpiestāj, pasažieru izklaides un kultūras programmas veidošanā tiek pieaicināti vietējie speciālisti, kas pasažierus pavada dažādās pilsētas izzinošāsekskursijās. Dažreiz kuģa pasažieriem pievienojas mūziķi, citreiz - vietējie vēsturnieki, citreiz pavāri. Šoreiz, siltā maija pievakarē uz Rīgas ostā pietauvotā kuģa klāja viesojās latviešu tautas deju kolektīvs no Ogres “Raksti”, iepazīstinot pasažierus ar latviešu tradīcijām, tautastērpiem un novadiem.

Pirmā reize, kad apciemoju Latviju bija 1987 gads, biju vēl pusaudzis, piedalījos studentu apmaiņas programmā, iemīlējos latviešu meitenē. Iemācījos mīlēt šo valsti, šī ir tik brīnišķīga valsts. Šī man ir lieliska iespēja palīdzēt cilvēkiem atklāt Latviju un iemācīt pasažieriem kaut ko vairāk par šo ļoti īpašo vietu.

112 metru garais National Geographic Explorer ir Ņujorkā bāzētās kruīza līnijas flotes ledus klases kuģis, kas saviem pasažieriem piedāvā ekskluzīvas ekspedīcijas pa visu zemeslodi, tai skaitā, arī kruīza braucienus uz Arktiku un Antarktīdu. Uz tā ir 36 kajaku un 14 zodiaku flote, kā arī transportlīdzeklis, kas spēj nirt līdz 1000 pēdu dziļumam. Kuģis spēj uzņemt 148 pasažierus. Vienas biļetes cena pasažierim 14 dienu Baltijas jūras kruīza uz National Geographic Explorer izmaksā no 19 - 36 tūkstošiem dolāru.
Ieteikt