Rajevskis: Izglītībai tērējam nopietnas summas, bet kvalitāte ir zema Komentāri (1-10)
Avatar
Zanis Cirss 2019. gada 11. oktobris

Vai var runāt par izglītības kvalitāti ja skolotāja stundā komandē: "Paņemam telefonus, ieejam tādā un tādā vietne un lasām". Un tā paiet stunda. Bērns grib mācieties, bet tāda apmācība dabiski viņam nepatīk, lasīt telefona displejā ir stipri neērti un pēc tādas "apmācības" sāp acis...Palasīt internetā viņš var arī mājās datorā displeja.... Un tā ir jau otrajā skolā ar novirzi uz kultūru....

Avatar
Valdis Āboliņš 2019. gada 11. oktobris

Visa izglītības sabrukuma aizsācējs ir Piebalgs.

jc
Juris Ceplis 2019. gada 11. oktobris

Šādi profesionāli politvāvuļotāji nav spējīgi pat elementāri diferencēt - tāpat kā jebkurā citā jomā, arī skolotāji ir gan labi, gan ne tik labi! Kas ir tie, kas cer, ka ņirgājoties un pazemojot pārsvarā pirmspensijas vecuma skolotājas, tās nomainīs talantīgi, enerģiski un zinoši skolotāji. Jebkurš spējīgs jaunietis kvalificēta darbaspēka šobrīdējā trūkuma apstākļos atradīs nodarbi, kura ir nesalīdzināmi labāk atalgota, prestižāka, stabilāka un nervus-neprasošāka par darbu skolā!

ig
Inga Gredzena 2019. gada 11. oktobris

Izglītības kvalitāte ir zema? Problēma ir tajā, ka ģimenē bērnam neitiek iemācītas pamatvērtības un elementāras uzvedības normas. Kāda izglītība, ja skolotājam nepārtraukti jānodarbojas ar audzināšanu, kaut gan viņam būtu jāmāca? Žaņa komentārs vispār mani smīdina? Tas, ka bērni mājās 6-7 stundas pavada ekrānā - tur nekas nesāp, stundā pēkšņi acis sāp.

Avatar
Drons Reksis 2019. gada 11. oktobris

Kārtējais pļurkštis,kas tādam muļķiem iedeva diplomu..un par ko,jebkurš sētas taizeļa dzērājs arī varētu viņa vietā runāt..pirms kādu noriet un noliet ar dubļiem,lai pamēģina pastrādāt par skolotāju.Brīnos ,ka kāds vēl stradā,jo tā samaksa ir smieklīga..tos 700 uz rokas var nopelnīt ar sešu klašu izglītību kādā lielveikalā par krāvēju..Reāli jau nav ,kas strādā un labi,ka ir tie vecie skolotāji,kas nāk uz skolām..

aa
Anita Anita 2019. gada 11. oktobris

Veciem, nevarīgiem skolotājiem nav jāstrādā. Katram ir jāsameklē sev , savām spējām atbilstošs darbs. Negribu, ka maniem mazbērniem ir neklātienes apmācība jau no 1.klases.Gribu pārmaiņas izglītībā. Negribu vairāk saskarties ar cilvēkiem, kuri ar vidējo izglītību nevar uzrakstīt iesniegumu. Un nevajag muldēt par lielveikalu darbiniekiem un viņu algām, par ko Jums nav ne mazākās nojausmas.

od
onslovs direģents 2019. gada 11. oktobris

Trakums,nav medmāsas,nav prof,policisti un učuki..))Vienā raidījumā TV rādīja,ka dziļos laukos nav pat ģimenes ārsts,bet tikai felšerš,kurš nevar pat zāles izrakstīt,jo likums nepieļauj ..))Tik daudz biokrātijas ,kad reāli esam dziļā aizā,kur saule nespīd..))

jc
Juris Ceplis 2019. gada 11. oktobris

Ak vai, Anita, Anita! Jums tiešām nav skaidrs, ka Latvijā "Vecu, nevarīgu skolotāju" vietas nebūt nesteidzas aizpildīt "Jaunu, varīgu" pedagogu pūļi!? Un, arī, pateicoties nespējīgo valsts varu atbalstošajiem skolotājus nicinošajiem komentētājiem (kā Jūs), drīz skolās vairs nebūs ne "veco, nevarīgo", ne arī nedaudzo vēl tur esošo "jauno, varīgo"'.

Avatar
Mārtiņš Goldbergs 2019. gada 11. oktobris

Dažiem tiešām nav kauna ko tādu teikt, man radiniece strādā mācību iestādē un es zinu kāda ir situācija un kā skolotāji, it sevišķi ārpus lielpilsētām strādā. Bieži vien uz mazākam skolām aiziet tādi bērni, ko lielākas nevēlas ņemt, jo netiek ar viņiem galā. Jā un šeit paceļas jautājums par to kādi ir apstākļi ģimenē. Bērna raksturs primāri veidojas ģimenē, un patreizējie likumi skolotājam aizliedz strikti kautko ierobežot, ja kāds uzdrošināsies ko rupju pateikt, vai neņemt vērā aizrādījumus par blakus nodarbēm stundas laikā tad vienīgais, kas to var ietekmēt ir vecāki. Un netrūkst gadījumu, kad ir jāpieliek pamatīgas pūles, lai vecākus pārliecinātu ka bērns stundas laikā neadekvāti uzvedas.

jb
Jelena Brauere 2019. gada 11. oktobris

Vajag secīgi diferencēt: vispirms likumdevēji, izglītības saturs un sistēma un tikai pēc tam izpildītāji - skolotāji ar savam zināšanam, darba spējam, motivāciju, un vēl pēc tam vecāki ar skolniekiem ar savam spējam, arī motivāciju, veselības stāvokli (ieskaitot psihisko), inteliģences līmeni, audzināšanu un tt. Zivis bojājas sakot no galvas...

dv
Diāna Vēvere 2019. gada 11. oktobris

Jauks komentārs! Mani šokēja Filipa Rajevska agresivitāte un ne visai adekvātas spriešanas spējas tajā raidījumā...Varbūt- cilvēks nepareizi bija izkāpis no gultas, varbūt- kāds gluži nežēlīgi un ciniski bija uzbraucis uz astes... Daļa taisnības jau bija viņa spriedumos, tomēr! ;))

Avatar
Zanis Cirss 2019. gada 11. oktobris

Lasīt telefona un datorā displejā ir dažādas lietas..... Pie tam jālasa savā telefonā.... Pie tam skolotāja vēl pakomentē - pavecs telefons, nevelk, būtu jānomaina... Sanāk jā ģimene ir trūcīgāka un nevar atļauties dārgu telefonu - izglītība ir liegta??? Vispār kāpēc tad jāiet skolā - palasīt internetā var arī mājās. Bērnam zūd interese par tādu apmācību.

Avatar
Zanis Cirss 2019. gada 11. oktobris

Mierinājuma dēļ..... Izskatās ka ar izglītību ir problēmas arī citur..... Nezinu kā ir ar vispārējo izglītību Lielbritānijā, bet ar elektriķu apmācību izskatās ka ir pašvaki.... Ja elektriķis nezin kā pamainīt asinhronā motora rotācijas virzienu.... to zināja jebkurš PSRS kolhoza elektriķis bez koledžas un arodskolas..... jā Anglijas koledžas absolvents skatās jutubā kā pieslēgt 4 vadus..... Tas ir garam.....