22.10.2021 Preses klubs 1. daļa Komentāri (1-6)
dv
Diāna Vēvere 22. oktobris

Pārticīgo klubiņš atnāca parunāties... Vienīgais ko sapratu, iespējams, ka būs grēkāzis Pavļuts.

Avatar
Juris Rancāns 23. oktobris

Es šokā par Ingrīdas Circenes nekompetenci un melīgumu. Pamatošu katru atsevišķi. Viņai kā bijušajai veselības ministrei būtu bijis jāzina par Epidemioloģiskās drošības likumu ( spēkā no 1998.gada), kura 30.panta 1.daļu, kura nosaka: "Infekcijas slimības, pret kurām personas vakcinējamas obligāti, kā arī šīs vakcinācijas kārtību un vakcinējamo personu loku nosaka Ministru kabinets."

Avatar
Juris Rancāns 23. oktobris

Savukārt, šā likuma 3.daļa paredz: "Ja sākusies epidēmija vai pandēmija vai pastāv tās draudi, var izsludināt papildu obligāto vakcināciju Ministru kabineta noteiktajā kārtībā." Tālāk, uz šī likuma pamata 2000.gadā tika izdoti MK noteikumi Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi", kuru 8.punktā Veselības ministram ir deleģētas tiesības: "Epidēmijas vai tās draudu gadījumā veselības ministrs ir tiesīgs izdot rīkojumu par atsevišķu iedzīvotāju grupu obligātu vakcināciju neparedzētos gadījumos un papildu vakcīnu iegādi Veselības ministrijai budžetā iedalīto līdzekļu ietvaros."

Avatar
Juris Rancāns 23. oktobris

Minētais nozīmē, ka nekāds vēl papildus likumprojekts par obligāto vakcināciju nebija vajadzīgs pēc būtības. Veselības ministrs tādu rīkojumu jau varēja izdot aprīlī, maijā, jūnijā. Nekas viņam to neliedza. Tas par Circenes nekompetenci. Tālāk par melīgumu. Komisijai likumprojekts nodots 4.augustā, tad arī izskatīts komisijā pirmajā lasījumā. Ņemot vērā sarežģītību un strīdīgumu juridiskais birojs lūdz noteikt 2 nedēļu termiņu priekšlikumiem. Aicinu visus Saeimas mājaslapā noskatīties 26.augusta sēdes ierakstu, kur vienotības politiķi jau ir ieslēguši atpakaļgaitu un burtiski dezertē no balsojumiem.

av
Andris Vītols 24. oktobris

Jūsu partijas ministri šo jautājumu MK sēdēs ''nepacēla'', bet varēja !!! ... Arī SAEIMĀ to likumu virzīt varēja - dubults neplīst... un lielāks ''svars''... ''Šluraki'' Jūs, ne patrioti. ... Tātad gribējāt..., lai tas Pavļuts visus NEPOPULĀROS LĒMUMUS pieņem !!!

Avatar
Juris Rancāns 23. oktobris

Bet visprecīzāk šeit būs tālaika saite par to, kurš tad tur ko noraka ( premjers gribēja atsaukt to likumprojektu jau pirms divām nedēļām) sk. https://jauns.lv/raksts/zinas/460119-likumprojekts-kuru-salidzina-ar-jasanu-uz-beigta-zirga-karins-jau-pirms-divam-nedelam-esot-piedavajis-to-atsaukt

Avatar
Mārtiņš Kļava 25. oktobris

Circene izskatās, ka ir pat ļoti nekopententa. Protams, aizstāv tik savu partiju. Kā saka - vārna vārnai acī neknābs.