19.04.2021 Kārtības rullis 1. daļa Komentāri (1-3)
ao
Arturs Ozols 2021. gada 20. aprīlis

Runātājus klausīties ir pat ļoti noderīgi ,jo tiek izteikta informācija gan no intervētāja puses ,gan skan atbildes no dažādas pieredzes pusēm . Uz jautājumu par attiecībām ar finanšu tirgiem neviens tā arī neko nepateica. Saruna tika "nolaista" Latvijas problemātikai atbilstošā līmenī . ir iespēja saņemt ,saņemam ,tērējam , atdodam ! Un tas atbilst faktiskajai mūsu situācijai . faktiski mēs zinām ,ka ir ES budžeta naudas sadale un noteikumi kā šo resursu iegūt un šī brīža jaunums , ES aizņemtā nauda ka papildus resurss . Visa saruna par to kā iegūto resursu saprātīgi izmantot. Globālie finanšu tirgi un kapitālu resursa ģenerēšana tajos , paliek noslēpums.

ao
Arturs Ozols 2021. gada 20. aprīlis

Atejot no ES resursu ,kuri pieejami Latvijai , problemātikas , tikai daži vārdi par finanšu tirgiem . Pasaulē kopā tur gadā apgrozāmas summas ir 8-10 reizes lielākas kā visu valstu gada IKP . Un lūk no šī , tūkstots triljonu fantastisko apmēru katla , ES ir nolēmusi aizņemties "grašus " . Liekas ,ka Rimševica bankas prezidentūras laikā ,bankā bija nodaļa kura gadā tirgojot pelnīja visai labi . Un vai tikai ES un eiro ieviešana šīs operācijas nepārtrauca ? Jautājums tātad vai Latvija visaptveroši ir mūsdienu finanšu pasaules sastāvdaļa un tās spēlētājs vai nav ? Izskatās ,ka esam tāds "sūnu ciems" kuram spēles noteikumus diktē pilnīgi citviet. Skaidrojiet ,kāpēc Latvija nevar būt tāds pats labi pelnošs pasaules finanšu centrs kā neliela Luksemburga , Singapūra , AAE ?

ao
Arturs Ozols 2021. gada 20. aprīlis

Un vel tāds naivs jautājums . ES nolēmusi aizņemtie globālajos finanšu tirgos ? Tātad ,izrādās , pasaulē ir resursu tirgi kuri kopā ir lielāki par valstu tirgiem un ,pats svarīgākais , mūsdienās nedarbojas 19.gs naudas laišanas apgrozībā mehānisms . Ir citi instrumenti un pilnīgi citi finanšu resursu aprites spēles noteikumi . Globāli finanšu sistēma ir izbūvēta kā ASV dolāra pasaule , tur diktē noteikumus un pagaidām ,vēlas vai nē , visi šai sistēmai pakļaujas un izpilda noteikumus. Eiro , juaņs , jēna , britu marciņa ,nav svarīgi ,naftu un citus resursus tirgo un cenu nosaka tikai dolāros