03.12.2019 Dienas personība ar Veltu Puriņu

03.12.2019 Dienas personība ar Veltu Puriņu

VARAM ministrs Juris Pūce
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2019. gada 4. decembris

Kanalizācijas pakalpojumu apmaksa saistīta ar ūdens patēriņu. Varbūt noteiktu preču cenai jāpievieno nodoklis, kuru novirza atkritumu izvešanai. Mazāk patērē - mazāk maksā. Tie, kuri pērk mazāk mantu, retāk ''maina'' mēbeles, apģērbu utt.,tie mazāk tērē dabas resursus, mazāk rada atkritumu. Secīgi viņiem nebūtu jāmaksā par citu radīto atkritumu pārstrādi.... Tagad nav taisnīgs modelis, bet tas Pūci neinteresē. Un kā mēra atkritumu apjomu??? No Iedzīvotājiem iekasē par m3, bet poligoniem maksā par kg atkritumu. Varbūt tā ''kārtība'' mainīta???

av
Andris Vītols 2019. gada 4. decembris

Atkritumu apsaimniekošanā vajag tiekties uz mazāk netaisnīgo apsaimniekošanas modeli, jo jebkurš modelis būs daļai sabiedrības netaisnīgāks. Piemēram tagad Rīgā jāmaksā par visiem deklarētajiem dzīvoklī vienādi. Pensionārs ar 300 eiro maksā tikpat cik kaimiņš ar 2000 eiro ienākumiem, kurš tomēr ''ražo'' vairāk atkritumu (ne jau 7 reizes vairāk, bet noteikti vairāk). Vēl esmu ievērojis, ka Rīgā strādājošie pa ceļam ieved no pierīgas savas kulītes, lai arī tas pensionārs apmaksā... Vēl tas pensionārs apmaksā atkritumu izvešanu, ko ražo nedeklarētās personas citā dzīvoklī. Arī slēdzami konteineri radītu problēmas, jo atkritumus atstātu pie konteinera...

av
Andris Vītols 2019. gada 4. decembris

Es NESAJŪTU tādu ''atkritumu'' krīzi, kuras dēļ būtu jāatlaiž domi. Ļoti slikti izskatīsies, ja visu ko piecieta, bet te atlaidīs...Neko jēdzīgu neesmu no Pūces dzirdējis - par to kā pašiem RĪDZINIEKIEM būtu labāk. Laikam grib veicināt to parakstu vākšanu par SAEIMAS atlaišanu. Manuprāt paša Pūces ''ātro kredītu partija'' viņu atturēs, jo to atlaist DOMI VIŅIEM nav izdevīgi. Skatīsimies.